Daniel Ponczyński i Kamil Cichocki z Zespołu Szkół nr 5 to najlepsi Młodzi Lakiernicy w Polsce

12 kwietnia 2016 06:00.

O olbrzymim sukcesie mogą mówić Daniel Ponczyński i Kamil Cichocki z Zespołu Szkół nr 5. Reprezentanci „Mechanika” zajęli 1. miejsce w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Lakierników 2016, które rozegrano przy okazji Targów Motoryzacyjnych w Poznaniu.

Do stolicy Wielkopolski Jacek Wojtaniec, nauczyciel ZS nr 5, zabrał 3 drużyny, które w komplecie przeszły przez eliminacje imprezy. Imprezy, nad którą, co trzeba dodać, patronat objął sam Włodzimierz Zientarski, ikona polskiego dziennikarstwa motoryzacyjnego. W ramach mistrzostw młodzi adepci sztuki lakierniczej rywalizowali w czterech konkurencjach, jednak największe zainteresowanie wzbudziły zmagania w ramach Strefy Umiejętności Manualnych. Chodzi o maskowanie samochodu do lakierowania, a była nim Lancia Beta Montecarlo, którą goście specjalni mistrzostw: Andrzej Lubiak i Jerzy Szymański, startowali w Historycznym Rajdzie Monte Carlo 2016.

Bez względu na skomplikowane nazewnictwo poszczególnych zadań, jakie musieli wykonać uczestnicy zawodów, dla nas najważniejsza informacja jest taka, iż w stawce dwudziestu 2-osobowych zespołów z całego kraju najlepsze umiejętności zaprezentowali uczniowie „Mechanika”, wspomniani Daniel Ponczyński oraz Kamil Cichocki. Na finiszu zmagań młodzi wałbrzyszanie pozostawili w tle rywali z Torunia oraz Radzynia Podlaskiego, a o samej szkole z ulicy Ogrodowej chyba możemy śmiało powiedzieć, iż jest prawdziwą „wylęgarnią” najlepszych młodych lakierników w Polsce. Na potwierdzenie powyższych słów wystarczy przypomnieć, iż w rozegranych przed rokiem I Ogólnopolskich Mistrzostwach najlepsi okazali się Sebastian Madaliński oraz Patryk Kaznowski, oczywiście z Zespołu Szkół nr 5.

(ben), fot. użyczona

REKLAMA

mechanik11

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 kwietnia 2016 06:00
`