Nadleśnictwo Wałbrzych wypowiedziało umowę dzierżawy kompleksu Włodarz

18 stycznia 2019 10:43. .... fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nadleśnictwo Wałbrzych wypowiedziało umowę dzierżawy kompleksu Włodarz Spółce Muzealno-Turystycznej „Olbrzym” Sp. z o.o. . Nadleśnictwo opublikowało w tej sprawie komunikat:

Nadleśnictwo Wałbrzych w dniu 17.01.2019 roku wypowiedziało umowę najmu zawartą z Centrum Muzealno-Turystycznym „OLBRZYM” Sp. z o.o. z dnia 01.06.2003 r. Termin rozwiązania umowy nastąpi 30.09.2019 r.

Nadleśniczy Marcin Calów potwierdził te informacje. W rozmowie z Dziennikiem powiedział:

REKLAMA

– Powodem decyzji nadleśnictwa był fakt, że po analizie prawnej wypełniania warunków umowy zawartej w 2003 roku doszliśmy do wniosku, że prowadzona na Włodarzu działalność niedostatecznie zabezpiecza interes Skarbu Państwa.

Nadleśniczy nie odniósł się do ostatnich wydarzeń na Włodarzu – budzącej ogromne kontrowersje imprezie sportowej „pływanie w podziemiach”. Potwierdził, że trwa analiza prawna działalności spółki zarządzającej podziemiami. Do sprawy będziemy wracać.

Decyzją Lasów Państwowych zaskoczony jest Krzysztof Szpakowski, zarządzający obiektem Włodarz. W rozmowie z nami powiedział:

– Nie dostałem jeszcze żadnego pisma. Od kilku miesięcy trwa proces zamiany umowy najmu na umowę dzierżawy i mam nadzieję, że to oświadczenie nadleśnictwa odnosi się właśnie do tego procesu. Podkreślam, że w myśl obowiązującej do tej pory umowy w przypadku wypowiedzenia przedterminowego lasy Państwowe zobowiązane są zwrócić najemcy poniesione nakłady i zrekompensować ewentualne straty z tego tytułu.\

Krzysztof Szpakowski dodaje, że chodzi o umowę handlową i jest zaskoczony faktem upublicznienia tej informacji. Według niego to skandaliczne.

Podobna do obecnej sytuacja miała miejsce w Gierłoży koło Kętrzyna na Mazurach, gdzie lasy Państwowe wypowiedziały, a następnie przejęły zarządzanie Wilczym Szańcem – kwaterą Adolfa Hitlera. Tam w marcu 2015 r. nadleśnictwo uznało, iż dzierżawca nie wywiązuje się z warunków umowy (m.in. od dłuższego czasu nie płacił czynszu, choć działalność była prowadzona, nie było też współpracy z resortem kultury) i ją wypowiedziało.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 stycznia 2019 10:43
`