Nadchodzi orkan Dudley. Czeka nas załamanie pogody. Wydano trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia meteo

16 lutego 2022 13:08.

Przed nami załamanie pogody i godziny z bardzo silnym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego. W porywach miejscami ma wiać do 120 kilometrów na godzinę.

Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 110 km/h, przejściowo w porywach do 120 km/h, z południowego zachodu i zachodu – czytamy w wydanym przez IMGW ostrzeżeniu.

Najsilniejszych porywów wiatru należy spodziewać się w drugiej połowie nocy i jutro w dzień. Wieczorem i w nocy z czwartku na piątek wiatr ma słabnąć. W najbliższych godzinach w naszym regionie mają pojawić się także burze.

REKLAMA

Jak informuje serwis Pogodny Wałbrzych, kulminacyjny moment przejścia orkanu prognozowany jest na czwartą rano.

To już niemal pewne, że w nocy ze środy na czwartek i w czwartek w pierwszej części dnia przez nasz region przejdzie Orkan Dudley, a wraz z nim ekstremalne porywy wiatru sięgające ponad 110 km/h. Huraganowym porywom wiatru będą towarzyszyły silne burze (w lutym), istnieje również potencjalne zagrożenie utworzeniem tornada – informuje serwis Pogodny Wałbrzych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 lutego 2022 13:08
`