Na weekend do kina? Magdalena Cielecka robi striptiz, a Kinga Preis śpiewa disco

30 grudnia 2015 16:00. na zdjęciu: Marta Mazurek, Michalina Olszańska. żródło fot.: dystrybutor

Dwie syreny – Srebrna i Złota – lądują w środku świata warszawskich dancingów lat 80., tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i blaskiem cekinów. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

„Córki dancingu” zebrały po premierze w Gdyni świetne recenzje. Krytycy okrzyknęli je największym zaskoczeniem imprezy, pisząc, że to „zdecydowanie najbardziej szalona, niepoprawna i niezwykła rzecz, jaka od lat pojawiła się na naszych ekranach”. A chwalili za elektryzujące „wykony” Wokalistki grupy Figi i Daktyle (Kinga Preis) oraz znakomite role Katarzyny Herman i Magdaleny Cieleckiej na drugim planie, rasowe zdjęcia Jakuba Kijowskiego oraz muzykę sióstr Wrońskich z zespołu Ballady i Romanse.

Cały film to jedna wielka, celowo kiczowata, barwna oprawa, muzyka Ballad i Romansów oraz przede wszystkim świetni aktorzy. Michalina Olszańska oraz Marta Mazurek – dwóch bardzo obiecujących młodych aktorek, o których z pewnością jeszcze usłyszymy to główne bohaterki – syreny. Wspierają je Kinga Preis oraz Jakub Gierszał, Andrzej Konopka, Zygmunt Malanowicz, Marcin Kowalczyk (w roli diabolicznej) oraz Katarzyna Herman i Magdalena Cielecka (jako striptizerka o pseudonimie Boskie Futro). Film wszedł do kin w Święta, ale klimat i energię ma iście sylwestrowe.

REKLAMA

Córki dancingu w wałbrzyskim Cienma City już od 1 stycznia 2016 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 grudnia 2015 16:00
`