Na co zwrócić uwagę porównując oferty wypożyczalni samochodów?

11 lutego 2020 19:13. Na co zwrócić uwagę porównując oferty wypożyczalni samochodów? Artykuł sponsorowany. fot. użyczona
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Wypożyczanie samochodów to rozwiązanie coraz częściej stosowane zarówno przez turystów, jak i przez przedsiębiorców. Wynajem auta daje elastyczność w poruszaniu się i pozwala na zwiększenie komfortu podróży. Przed zdecydowaniem się warto porównać oferty różnych wypożyczalni, aby móc dokonać w pełni zadowalającego wyboru.

Na rynku wynajmu samochodów funkcjonuje wiele różnych firm, a wybór najbardziej odpowiedniej może okazać się trudny. W podjęciu dobrej decyzji pomoże zwrócenie uwagi nie tylko na ceny pojazdów, ale także regulamin wypożyczalni, rodzaj wypożyczanych samochodów oraz dostępne dodatki.

Zasady wypożyczalni

REKLAMA

Każda z firm oferujących wynajem aut ma swoje własne, nieco różniące się zasady. Przed zdecydowaniem się na konkretną propozycję warto zapoznać się z kluczowymi elementami regulaminu. Najważniejsze informacje to wysokość kaucji oraz warunki wypożyczenia. Powinniśmy między innymi sprawdzić, czy pojazd należy zwrócić z pełnym bakiem. Należy także koniecznie wziąć pod uwagę warunki, na których funkcjonuje ubezpieczenie samochodu w danej wypożyczalni – ile wynoszą opłaty oraz jakie szkody są objęte polisą. To pozwoli nam uchronić się od nieprzyjemnych niespodzianek w przypadku uszkodzenia auta, kradzieży lub wypadku.

Wysokość opłat za samochód

Oczywiście kluczowym czynnikiem przy wyborze samochodu do wypożyczenia jest koszt. Ile kosztuje wypożyczenie samochodu we Wrocławiu? Na wysokość kwoty za wynajem składa się cena za podstawienie i odebranie auta, opłata za każdy kolejny dzień korzystania z pojazdu, ubezpieczenie i ewentualne dodatkowe usługi. Konkretne ramy cenowe różnią się między poszczególnymi wypożyczalniami. Zazwyczaj małe samochody osobowe to koszt rzędu ok. 100 zł za jeden dzień, za sedany i kombi trzeba zapłacić 150-200 zł za dzień; wyższe opłaty wiążą się z samochodami terenowymi, SUV-ami, autami dostawczymi i pojazdami z segmentu premium. Wypożyczenie samochodu na dłuższy okres wiąże się zazwyczaj z niższymi opłatami dziennymi.

Poza samą ceną wypożyczenia samochodu warto zwrócić uwagę na dodatkowe koszty. Często możemy spotkać się z ograniczeniem na przejechaną odległość lub wysoką kaucją za wynajem. Carfree to wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu, która oferuje wynajem bez limitu kilometrów, bez kaucji oraz bez jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Rodzaj dostępnych pojazdów

Samochody osobowe to główna część oferty każdej wypożyczalni samochodów, jednak istnieje grupa klientów, którzy mogą mieć inne wymagania. Jeśli potrzebujemy pojazdu, w którym zmieści się większa liczba osób, należy zapoznać się z ofertą wypożyczalni i sprawdzić, czy można skorzystać na przykład z 7-osobowego vana lub 9-osobowego busa. Część firm oferuje także auta sportowe oraz samochody dostawcze. W każdym z segmentów mamy zazwyczaj do wyboru kilka konkretnych modeli różniących się parametrami i wymiarami. Wypożyczalnie coraz częściej posiadają w swojej flocie również auta z automatyczną skrzynią biegów.

Usługi dodatkowe

Wpływ na decyzję o wyborze konkretnej firmy mogą mieć także dodatki oferowane przez wypożyczalnię oraz ich koszt. Jeśli podróżujemy z dziećmi, warto sprawdzić, czy oferta obejmuje foteliki dla dzieci. W sytuacji, gdy planujemy zmieniać się z kimś za kierownicą, konieczne jest podanie informacji o drugim kierowcy i wniesienie ewentualnej dodatkowej opłaty. Niektóre wypożyczalnie pozwalają także na skorzystanie z opcji dostawy samochodu na przykład do hotelu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 11 lutego 2020 19:13
`