MZUK: Odśnieżamy, gdy jest taka potrzeba. Miejska spółka zamawia sól

4 grudnia 2023 11:55. Wałbrzych ul. Wrocławska fot. Jacek Zych/ Dziennik Wałbrzych

W weekend w Wałbrzychu pojawiły się zapowiadane przez synoptyków intensywne opady śniegu. Spadło ponad dwadzieścia centymetrów śniegu. Tydzień temu, gdy spadło kilka centymetrów śniegu prezydent Wałbrzycha ogłosił sukces w walce z zimą. Po tym weekendzie Miejski Zakład Usług Komunalnych informuje, że „Posypywarki i pługi wyjeżdżają zawsze wtedy, kiedy jest taka potrzeba.”

Nie będziemy oceniać stanu dróg po opadach z minionego weekendu. To pozostawimy kierowcom. Miejski Zakład Usług Komunalnych postanowił w mediach społecznościowych odpowiedzieć na uwagi, które pojawiały się w internecie w tej kwestii.

Co Wałbrzych powinien wiedzieć o odśnieżaniu ulic? Ostatnie intensywne opady śniegu wywołały wiele oskarżeń i pytań na temat działania MZUK podczas zimowego odśnieżania ulic. Odpowiadamy na te najczęstsze. Kiedy wyjeżdżają pługi? Posypywarki i pługi wyjeżdżają zawsze wtedy, kiedy jest taka potrzeba – informuje MZUK.

REKLAMA

Miejska spółka zapewnia także, że śledzi prognozy przygotowywane między innymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, serwis Pogodny Wałbrzych i jest w stałym kontakcie z Centrum Sterowania Ruchem i Monitoringu Wizyjnego wałbrzyskiego magistratu.

MZUK we wpisie informuje także, że akcja jest ogłaszana, gdy jest zagrożenie śliskością i gołoledzią, gdy zbliżają się opady śniegu, gdy śnieg pada, czy gdy jest duża wilgotność, a temperatura powietrza zbliża się do zera. Spółka zapewnia, że na kolejne pytania będzie odpowiadać w mediach społecznościowych… już wkrótce.

Tymczasem w piątek Miejski Zakład Usług Komunalnych ogłosił przetarg na dostawę soli.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa soli drogowej luzem do magazynu Zamawiającego znajdującego się w Wałbrzychu w ilości 1000 ton w sezonie zimowym 2023/2024 z możliwością zmagazynowania w/w ilości soli w magazynie – czytamy w postępowaniu.

W październiku MZUK informował, że ma w swoich magazynach zgromadzone dwa tysiące ton soli. Kilkaset ton zużyto prawdopodobnie w czasie ostatnich opadów. Nie wiemy jaki dziś jest stan magazynów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 grudnia 2023 11:55
`