Muzycy z Maroka, tancerze z Ugandy i warszawskiej Pragi, cyrkowcy z St. Petersburga. W Wałbrzychu rusza Brave Kids Festival

10 czerwca 2015 06:00. fot.: użyczone / organizatorzy Brave Kids Festival

Muzycy z Maroka, tancerze z Ugandy i warszawskiej Pragi, a także cyrkowcy z St. Petersburga wniosą do Wałbrzycha mnóstwo pozytywnej energii. Będą fascynujące spektakle, barwna parada i inspirujące warsztaty. Poznaj program projektu Brave Kids 2015. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Po raz pierwszy grupy młodych artystów zaprezentują przed wałbrzyszanami swoje talenty już 23 czerwca w Starej Kopalni.

To będą indywidualne pokazy poszczególnych grup. Dzieci przygotowały to przedstawienie specjalnie po to, by przywitać mieszkańców Wałbrzycha. Mogę zdradzić, że spektakl będzie intrygujący i bardzo różnorodny, a to tylko początek fascynujących wydarzeń w ramach projektu – zapowiada Magdalena Sawicka, koordynatorka projektu Brave Kids w Wałbrzychu.

Co zobaczymy? Marokańczycy przedstawią kulturę Berberów i tradycje muzyki dekka
z Marakeszu, a Ugandyjczycy taniec współczesny i rodzime tradycje ludowe. Grupa Hope 4 Street to Hip-hop, breakdance i sztuka uliczna z serca warszawskiej Pragi. Niezwykłe umiejętności zaprezentują także młodzi cyrkowcy z St. Petersburga.

REKLAMA

Bardzo ciekawie zapowiada się wielka parada Brave Kids. Zobaczymy ją 28 czerwca
na wałbrzyskim Rynku, w ramach Festiwalu Podwórek. Do barwnego, roztańczonego
i rozśpiewanego pochodu młodych artystów będą mogli dołączyć wszyscy wałbrzyszanie.

W zeszłym roku Brave Kids gościliśmy u nas po raz pierwszy, ale przebieg projektu przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieci mocno rozruszały miasto i zaraziły nas pozytywną energią. Środowisko złożone z rodzin goszczących i wolontariuszy jest bardzo zaangażowane i zintegrowane – dodaje Magdalena Sawicka.

Podobnie jak w zeszłym roku, przez dwa tygodnie pobytu w Wałbrzychu dzieci będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Przygotują tzw. półfinał – wspólne przedstawienie, które zaprezentują 2 lipca na zakończenie lokalnej części projektu Brave Kids 2015. W warsztatach wezmą udział także dzieci z rodzin goszczących Brave Kids oraz grupa dzieci niepełnosprawnych z dziećmi z wałbrzyskich podwórek.

W tym roku projekt odbędzie się równolegle także we Wrocławiu, w Puszczykowie koło Poznania, w Warszawie oraz, po raz pierwszy, w Przemyślu. 3 lipca wszystkie grupy z Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha, gdzie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Odbędzie się on 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Harmonogram wydarzeń Brave Kids 2015 w Wałbrzychu – wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny 

  • 23 czerwca – występ grup Brave Kids, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, godz. 18:00.
  • 24 czerwca – Otwarte spotkanie z uczestnikami Brave Kids, Stara Kopalnia, Sztygarówka, godz. 17:30.
  • 28 czerwca – parada Brave Kids na Festiwalu Podwórek, Rynek, godz. 16:30.
  • 2 lipca – półfinał, Centrum Kultury i Sztuki Stara Kopalnia, godz. 18:00.

Grupy Brave Kids 2015 w Wałbrzychu

  • Maroko – Youth Cultural Association
  • Polska – Hope 4 Street (Warszawa)
  • Rosja – Teatr Cyrkowy Mongolfieri (St. Petersburg)
  • Uganda – Akademia Tańca Speed&Funky Dance – Guija Ting African Art

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 czerwca 2015 06:00
`