Mówi: Dajcie mi milion, a ogarnę to kino

22 stycznia 2020 20:08. Screen zrzutka.pl

Tematy: 


Milion trzysta tysięcy złotych chce zebrać w publicznej zbiórce Wałbrzyszanin, żeby odkupić i zagospodarować byłe Kino Zorza. Na jednym z portali crowfundingowych pojawiła tego typu propozycja.

W opisie zbiórki można przeczytać, że mężczyzna ma pomysł nie tylko na przywrócenie kinu pierwotnej użyteczności. Planuje wykorzytsać przestrzenie w piwnicach budynku oraz jego pierwszą kondygnację.

Jak wyobraża sobie odnowione kino? Miałyby się tam znaleźć między innymi: zupełnie nowa sala kinowa, głównie z myślą o emitowaniu krótkometrażowych oraz niszowych produkcji, typu „kino Nowe Horyzonty” we Wrocławiu, scena koncertowa, na której mogliby występować artyści estradowi oraz gdzie organizowane byłyby stand-upy, porządny bar + dobre ristorante (np. pizzeria) na poziomach 0 i -1 (szerokie tarasy po obu stronach od schodów, na których mogliby siedzieć ludzie), przytulna kawiarnia na piętrze + miejsce gdzie można by np. zagrać w szachy i poczytać książkę,  salon gier interaktywnych na piętrze obok kawiarni.

REKLAMA

Póki co idea nie spotkała się ze znaczącym zainteresowaniem społecznym. Zbiórka trwa jednak dopiero kilka dni, a zaplanowano ją na okrągły rok.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 stycznia 2020 20:08
`