Monika Słowik ze Stada Ogierów w Książu szefową stadniny koni arabskich w Michałowie

24 sierpnia 2018 10:08.

Tematy: 


Monika Słowik, dotychczasowa szefowa Stada Ogierów w Książu została p.o. prezesa stadniny koni arabskich w Michałowie. Zastąpiła na tym stanowisku odwołanego Michała Grzechnika.

Monika Słowik pochodzi z Wrocławia,  gdzie wiele lat była szefową Toru Wyścigów Konnych na Partynicach. Stamtąd też trafiła do Wałbrzycha i Stada Ogierów Książ, którego szefową była od grudnia 2013 roku.

– Zostałam zaproszona do Warszawy, do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Tam zaproponowano mi, żebym na okres 3 miesięcy, do czasu rozstrzygnięcia konkursu, pokierowała pracą stadniny. – powiedziała Monika Słowik w rozmowie z Dziennikiem – To niełatwe zadanie. Michałów to ogromne, złożone gospodarstwo. Za wcześnie na jakiekolwiek komentarze, jestem tu dopiero od kilku godzin. Muszę poznać to gospodarstwo, przede mną masa pracy biurowej, spotkanie z załogą.  

REKLAMA

Dziś nie wiadomo jeszcze, czy Monika Słowik wystartuje w oficjalnym konkursie na stanowisko prezesa w Michałowie. Tymczasowo jej obowiązki w Stadzie Ogierów Książ przejmie związana od wielu lat ze stadem, główny hodowca Małgorzata Studzińska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 sierpnia 2018 10:08
`