Mobilne pracownie trafiły do dolnośląskich szkół. Każda to 16 nowoczesnych laptopów

21 października 2019 08:37. #OSEWyzwanie fot. materiały prasowe

Tematy: 


Trzydzieści dziewięć szkół w województwie dolnośląskim otrzymało mobilne pracownie w ramach konkursu #OSEWyzwania. W rywalizacji w całej Polsce brało udział ponad tysiąc sześćset szkół. W naszym regionie nowy sprzęt otrzymały między innymi szkoły w Nowej Rudzie, Kamiennej Górze, Ząbkowicach Śląskich czy Strzegomiu.

Każdy zestaw mobilnej pracowni to szesnaście nowoczesnych laptopów umieszczonych w specjalnej szafie oraz punkt dostępowy do szybkiego i bezpłatnego internetu. Konkurs #OSEWyzwania przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji i Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa NASK – Państwowy Instytut Badawczy.

Konkurs skierowany był do szkół w miejscowościach do 50 tysięcy mieszkańców. Warunkiem uczestnictwa było zgłoszenie placówki do projektu i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo uczestnicy musieli przygotować prace plastyczne pod hasłem „Smart szkoła”. Wszyscy, którzy spełnili wymagania, otrzymali nowoczesny sprzęt.

REKLAMA

Mobilne pracownie trafią między innymi do Szkoły Podstawowej numer 2 imienia Tkaczy Śląskich w Kamiennej Górze, Szkoły Podstawowej Specjalnej numer 4 w Nowej Rudzie, Trzyletniej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Nowej Rudzie, Technikum imienia Stanisława Staszica, Branżowej Szkoły I Stopnia w Strzegomiu czy Technikum Imienia Księcia Bolka II w Strzegomiu.

Wartość każdego zestawu to około 50 tysięcy złotych.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 października 2019 08:37
`