Mobilne Centrum Monitoringu w walce z piratami drogowymi

26 kwietnia 2016 09:41. Wałbrzych 22.04.2016. Fot. Policja

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu każdego dnia dbają o poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu wałbrzyskiego. Ostatnio, na skrzyżowaniu ulic de Gaulle , Uczniowskiej i Wrocławskiej, wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu, w „oku” kamery obserwowali kierujących, niestosujących się do sygnalizacji świetlnej.

W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu wałbrzyskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zorganizowali działania pod kryptonimem „Czerwone światło”. Do działań wykorzystane zostało Mobilne Centrum Monitoringu z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Skrzyżowanie ulic de Gaulle ,  Uczniowskiej i Wrocławskiej nie zostało wybrane przypadkowo. W tym miejscu często kierowcy nie stosują się do sygnalizacji świetlnej, co powoduje zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas działań funkcjonariusze obserwowali na monitorze zachowania kierowców. W przypadku zauważenia kierującego jadącego niezgodnie z przepisami ruchu drogowego informacje o nim przekazywali najbliższemu patrolowi Policji.  Podczas działań monitorowane były również zachowania pieszych. W sumie funkcjonariusze skontrolowali  92 pojazdy. Nałożono 80 mandatów karnych i skierowano 2 wnioski do Sądu.

Piraci drogowi już nie mogą czuć się bezkarni na skrzyżowaniach, gdzie nie widać Policji. Mobilne Centrum Monitoringu to pojazd pełen monitorów i komputerów. Samochód w niczym nie przypomina radiowozu, więc i kierowcy nie czują przed nim respektu. Należy dodać, ze Mobilne Centrum Monitoringu może być umiejscowione nawet 500 m od wybranego skrzyżowania. Kierowcy muszą pamiętać o tym, że nigdy nie wiadomo kiedy kolejny raz zawita do Wałbrzycha i które skrzyżowanie będzie monitorowane.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 kwietnia 2016 09:41
`