„Mistrzowie w pasach” w Wałbrzychu. Eksperci doradzali jak bezpiecznie i skutecznie zapinać pasy w samochodzie

25 czerwca 2015 17:04. Fot. Jacek Zych

W czwartek 25 czerwca na stacji paliw Lotos eksperci Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego podpowiadali, jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w PRAWIDŁOWY sposób. Ci, którzy odwiedzą PIT STOP-w dowiedzą się także, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi.

facebook1-2

Kampania ma na celu przekonać do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych. Niezwykle ważnym przesłaniem kampanii jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jaki i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa. Co istotne – już weszły w życie znowelizowane przepisy w tym zakresie.

Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Kajetan Kajetanowicz. Rajdowcy, a w szczególności Mistrzowie, zawsze podkreślają publicznie, że prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa ratują życie. W poparcie idei kampanii angażują się także eksperci, patroni instytucjonalni oraz celebryci.

REKLAMA

Patronat nad kampanią objęły m.in. takie instytucje jak: Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, PIMOT- Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

Akcja Mistrzowie w pasach zorganizowana przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wałbrzych, czerwiec 2015. Fot. Jacek Zych

Akcja Mistrzowie w pasach zorganizowana przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu
Drogowego. Wałbrzych, czerwiec 2015. Fot. Jacek Zych

Akcja Mistrzowie w pasach zorganizowana przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wałbrzych, czerwiec 2015. Fot. Jacek Zych

Akcja Mistrzowie w pasach zorganizowana przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu
Drogowego. Wałbrzych, czerwiec 2015. Fot. Jacek Zych

W trakcie pilotażu kampanii „Mistrzowie w pasach”, na terenie województwa pomorskiego, na wybranych stacjach paliw, grupa ekspertów przeprowadzała inspekcję montażu fotelików oraz prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa. Wyniki były zaskoczeniem, albowiem trudno było znaleźć poprawnie zamocowany fotelik. Podobnie było w tym roku podczas inspekcji w Warszawie, Lesznie, we Wrocławiu, w Łomży, Opolu, Malankowie, Krakowie, Olsztynie czy w Zamościu. Nie umiemy prawidłowo zapinać pasów – przez co narażamy życie. Wyniki w różnych zakątkach Polski nie są odmienne: tylko znikomy procent odwiedzających może pochwalić się swoimi umiejętnościami, reszta poległa w rankingu. Za to wszyscy odjechali bogaci w wiedzę i przekonani, że od dziś będą umieli dbać o swoje bezpieczeństwo w tym zakresie.

Kampania „Mistrzowie w pasach” obejmuje zasięgiem całą Polskę.

Ekspercki instruktaż udzielony indywidualnie każdemu odwiedzającemu wybrane stacje paliw uświadamia, jak nie stracić wątroby czy śledziony przy małej i większej stłuczce; kiedy fotelik spełnia swoją rolę. Przodem czy może tyłem do kierunku jazdy sadzać dzieci? Mały audyt a bezcenne bezpieczeństwo. Zapraszamy Państwa serdecznie!

Chwila poświęcona na rozmowę z ekspertem może uratować zdrowie a nawet życie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 czerwca 2015 17:04
`