Ministerstwo Zdrowia: Pięć kolejnych przypadków śmiertelnych. Granica dwóch tysięcy chorych w kraju przekroczona

30 marca 2020 20:20. fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


2055 to w tej chwili liczba potwierdzonych w Polsce przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety rośnie także liczba śmiertelnych przypadków. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych pięciu osobach, które zmarły w związku z zakażeniem wirusem z Chin. Liczba przypadków śmiertelnych w kraju to w tej chwili 31 osób.

Po dwudziestej Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 70 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dane mówią między innymi o 15 osobach z Dolnego Śląska.

Jak informował dziś prezydent Wałbrzycha, na oddziale zakaźnym w Wałbrzychu przebywa obecnie pięć osób, w tym dwie to mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego. Trzy osoby przyjechały spoza terenu powiatu.

REKLAMA

W wieczornym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o pięciu przypadkach śmiertelnych. To 71-latek, 87-latka i 73-latka ze szpitala w Radomiu. Cała trójka, jak informuje resort, miała choroby współistniejące. Zmarła także 73-latka przebywająca w szpitalu w Tychach oraz 60-latek, który był pod opieką lekarzy w Biłgoraju.

Dziś Minister Zdrowia informował w czasie konferencji prasowej, że jesteśmy wciąż na początku epidemii, a w najbliższych dniach liczba chorych może drastycznie wzrosnąć, by ostatecznie osiągnąć nawet kilka tysięcy.

Na Dolnym Śląsku odnotowano 258 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa z Chin. Ponad 4,5 tysiąca osób jest objętych kwarantanną lub izolacją. Ponad 2,5 tysiąca nadzorem epidemiologicznym.

 

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 marca 2020 20:20
`