Dodano: 7 czerwca 2022 21:06

Minister Zyska: – Projekt Wałbrzycha na 65 mln zł rozpatrzony pozytywnie

Tematy: 


Wniosek złożony przez prezydenta Szełemeja w imieniu miasta Wałbrzych o dofinansowanie zakupu autobusów wodorowych został pozytywnie rozpatrzony – poinformował na dzisiejszym briefingu prasowym minister Ireneusz Zyska. Miasto Wałbrzych wnioskowało o dofinansowanie z pieniędzy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

– Sprawa jest jeszcze nie zamknięta, ale wniosek jest pozytywnie oceniony – poinformował dziennikarzy minister Zyska. – Wałbrzych ma wielką szansę, aby uzyskać ogromną dotację.

Według ministra Zyski, Wałbrzych na zakup nowoczesnych autobusów może dostać aż 65 milionów złotych dofinansowania. W ramach dofinansowania miasto będzie mogło sfinansować nie tylko autobusy, ale  i infrastrukturę towarzyszącą. 

– To jest postęp cywilizacyjny. To jest oferta Prawa i Sprawiedliwości, to są realne działania zawierające się w inwestycjach i środkach finansowych, jakie przekazujemy dla samorządów w całej Polsce – powiedział minister Zyska. 

Przypomnijmy, że pod koniec maja minister Michał Dworczyk poinformował, o przyznaniu, w ramach II edycji rządowego programu Polski Ład niemal 39 milionów złotych na remont stadionu Górnika Wałbrzych  

Briefing parlamentarzystów i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Briefing parlamentarzystów i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Briefing parlamentarzystów i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Briefing parlamentarzystów i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 • H20 pisze:

  Jak dojdzie do wybuchu stacji lub autobusu z wykorzystaniem wodoru, to zgliszcza będzie można zbierać we Wrocławiu. Dlatego m. in. w Norwegii wycofano się z wykorzystania wodoru do napędzania samochodów.

 • sarmata pisze:

  A tysk dalej swoje pis,pis,pis, a program to tylko ten w tvn, pieniądze zakopane, guzika na lepsze ceny brak, ofe ,ambergold, mafia vat i długo by jeszcze można….spadaj razem z tym nieogolonym złodziejem szpitalnym.

 • Zdzisław pisze:

  Dobrze autobusy ale p zyska trzeba pilnować żeby nie budowali samorządowcy wieży bo szkoda kasy trzeba ulice zrobić

 • Refasek pisze:

  Widać że łeb służy u ciebie jedynie do mocowania uszu.

 • Onre pisze:

  To są pieniądze podatnika z inflacji, rozumie, pozdrawiam.

 • Jolanta pisze:

  Wybory się zbliżają. Uwierzę jak będzie kasa.

 • Maciek pisze:

  „o jest postęp cywilizacyjny. To jest oferta Prawa i Sprawiedliwości, to są realne działania zawierające się w inwestycjach i środkach finansowych, jakie przekazujemy dla samorządów w całej Polsce – powiedział minister Zyska.” – jako to jest oferta pis. Pomysł jest lokalny a pieniądze mają trafić z funduszu ochrony środowiska, na który my wszyscy – obywatele się składamy. Nie są to pieniądze rządu, nie są to też pieniądze partii – TYLKO NASZE!

 • Maciek pisze:

  „o jest postęp cywilizacyjny. To jest oferta Prawa i Sprawiedliwości, to są realne działania zawierające się w inwestycjach i środkach finansowych, jakie przekazujemy dla samorządów w całej Polsce – powiedział minister Zyska.” – jako to jest oferta pis. Pomysł jest lokalny a pieniądze mają trafić z funduszu ochrony środowiska, na który my wszyscy – obywatele się składamy. Nie są to pieniądze rządu, nie są to też pieniądze partii.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  To jest Nasz news

  Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

  Zobacz także