Dodano: 7 czerwca 2022 21:06

Minister Zyska: – Projekt Wałbrzycha na 65 mln zł rozpatrzony pozytywnie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Wniosek złożony przez prezydenta Szełemeja w imieniu miasta Wałbrzych o dofinansowanie zakupu autobusów wodorowych został pozytywnie rozpatrzony – poinformował na dzisiejszym briefingu prasowym minister Ireneusz Zyska. Miasto Wałbrzych wnioskowało o dofinansowanie z pieniędzy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

– Sprawa jest jeszcze nie zamknięta, ale wniosek jest pozytywnie oceniony – poinformował dziennikarzy minister Zyska. – Wałbrzych ma wielką szansę, aby uzyskać ogromną dotację.

Według ministra Zyski, Wałbrzych na zakup nowoczesnych autobusów może dostać aż 65 milionów złotych dofinansowania. W ramach dofinansowania miasto będzie mogło sfinansować nie tylko autobusy, ale  i infrastrukturę towarzyszącą. 

REKLAMA

– To jest postęp cywilizacyjny. To jest oferta Prawa i Sprawiedliwości, to są realne działania zawierające się w inwestycjach i środkach finansowych, jakie przekazujemy dla samorządów w całej Polsce – powiedział minister Zyska. 

Przypomnijmy, że pod koniec maja minister Michał Dworczyk poinformował, o przyznaniu, w ramach II edycji rządowego programu Polski Ład niemal 39 milionów złotych na remont stadionu Górnika Wałbrzych  

Briefing parlamentarzystów i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Briefing parlamentarzystów i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Briefing parlamentarzystów i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Briefing parlamentarzystów i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • H20 pisze:

  Jak dojdzie do wybuchu stacji lub autobusu z wykorzystaniem wodoru, to zgliszcza będzie można zbierać we Wrocławiu. Dlatego m. in. w Norwegii wycofano się z wykorzystania wodoru do napędzania samochodów.

 • sarmata pisze:

  A tysk dalej swoje pis,pis,pis, a program to tylko ten w tvn, pieniądze zakopane, guzika na lepsze ceny brak, ofe ,ambergold, mafia vat i długo by jeszcze można….spadaj razem z tym nieogolonym złodziejem szpitalnym.

 • Zdzisław pisze:

  Dobrze autobusy ale p zyska trzeba pilnować żeby nie budowali samorządowcy wieży bo szkoda kasy trzeba ulice zrobić

 • Refasek pisze:

  Widać że łeb służy u ciebie jedynie do mocowania uszu.

 • Onre pisze:

  To są pieniądze podatnika z inflacji, rozumie, pozdrawiam.

 • Jolanta pisze:

  Wybory się zbliżają. Uwierzę jak będzie kasa.

 • Maciek pisze:

  „o jest postęp cywilizacyjny. To jest oferta Prawa i Sprawiedliwości, to są realne działania zawierające się w inwestycjach i środkach finansowych, jakie przekazujemy dla samorządów w całej Polsce – powiedział minister Zyska.” – jako to jest oferta pis. Pomysł jest lokalny a pieniądze mają trafić z funduszu ochrony środowiska, na który my wszyscy – obywatele się składamy. Nie są to pieniądze rządu, nie są to też pieniądze partii – TYLKO NASZE!

 • Maciek pisze:

  „o jest postęp cywilizacyjny. To jest oferta Prawa i Sprawiedliwości, to są realne działania zawierające się w inwestycjach i środkach finansowych, jakie przekazujemy dla samorządów w całej Polsce – powiedział minister Zyska.” – jako to jest oferta pis. Pomysł jest lokalny a pieniądze mają trafić z funduszu ochrony środowiska, na który my wszyscy – obywatele się składamy. Nie są to pieniądze rządu, nie są to też pieniądze partii.

 • Zobacz także