Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak spotkał się z mieszkańcami Sobięcina

3 września 2015 16:45. Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Wojciech Siemoniak pod bramą swojej rodzinnego domu w Wałbrzychu. Sierpień 2015. Fot. Jacek Zych

Pochodzący z Wałbrzycha Tomasz Siemoniak, wicepremier, Minister Obrony Narodowej umówił dziś briefing z dziennikarzami na progu swojej rodzinnej kamienicy na Sobięcinie. Na miejsce dojechał autobusem miejskim nr 2, w towarzystwie prezydenta Romana Szełemeja. 


Oczywistym pytaniem jakie zadawali dziennikarze wicepremierowi były oczywiście sprawy związane ze złotym pociągiem. Minister potwierdził przyjazd do Wałbrzycha małego pododdziału żołnierzy, mającego za zadanie wstępne rozpoznanie terenu. Nie dowiedzieliśmy się natomiast precyzyjnie, kto poniesie koszty ewentualnego udziału wojska w działaniach poszukiwawczych czy też związanych z ewentualnymi próbami dotarcia do znaleziska. – To oczywiste, że do zadań wojska nie należy poszukiwanie skarbów. Natomiast na tym etapie nie można mówić o jakichkolwiek kosztach. Wstępną akcję wojsko pokryje z własnych środków.

Minister z dużym zaangażowaniem opowiadał o swojej współpracy z prezydentem Szełemejem. Podkreślał swoje zadowolenie i dumę z faktu, że powierzono mu start z pierwszego miejsca na liście wyborczej PO w jego rodzinnym mieście.

Następnie Minister Siemoniak spotkał się z mieszkańcami Sobięcina i wziął udział w festynie zorganizowanym na boisku Szkoły Podstawowej nr. 7

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 września 2015 16:45
`