Mieszkaniec Wałbrzycha sprzedawał w sieci sprzęt, którego nie miał. Grozi mu nawet 8 lat więzienia

4 stycznia 2024 15:20. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Ponad dwadzieścia zarzutów oszustwa usłyszał 32-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który w internecie oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny i elektronarzędzia, których nie miał. Teraz grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

32-latek dzięki przestępczemu procederowi od lutego do sierpnia zeszłego roku wyłudził łącznie ponad 6,5 tysiąca złotych. Oferowała on przez popularny portal społecznościowy elektronarzędzia, a przez portal aukcyjny sprzęt elektroniczny – telefon, wzmacniacze, gramofon oraz laptopa. Kupujący dokonywali wpłat i czekali na przesyłki. Ostatecznie nigdy ich nie otrzymali – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Mężczyzna ostatecznie trafił w ręce policji. Jego losem zajmie się sąd. Okazało się, że ofiarami oszusta z Wałbrzycha padły osoby z całej Polski.

REKLAMA

32-latek odpowie przed sądem za działania mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie mieszkańców całej Polski, a przy tym także portal aukcyjny, do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem – informuje Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 stycznia 2024 15:20
`