Dodano: 14 grudnia 2022 10:23

Mieszkańcy o fuszerce budowlanej na Traugutta. O możliwych nieprawidłowościach informowaliśmy urzędników jeszcze w czasie budowy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


O możliwych nieprawidłowościach na budowie remontowanej kamienicy przy ulicy Traugutta informowali nas czytelnicy wiosną tego roku. Urzędnicy zbagatelizowali te uwagi.

Wczoraj w mediach pojawiła się informacja o skargach mieszkańców z nowo wyremontowanej kamienicy przy ulicy Traugutta. Serwis Wałbrzych Nasze Miasto opisał problemy mieszkańców, narzekających na zalane wodą, pękające ściany. Padły słowa „fuszerka” i „niedoróbka”.

O tym, że tak może się skończyć ta budowa, naszą redakcję ostrzegał jeszcze wiosną tego roku jeden z czytelników. Wskazywał wiele uchybień budowlanych, jakie jego zdaniem mogły mieć miejsce na budowie. Poinformowaliśmy o tym fakcie urzędników miejskich, prosząc o komentarz.

REKLAMA

W odpowiedzi usłyszeliśmy, że na budowie pracownicy MZB przeprowadzili oględziny, które nie wykazały uchybień. Uwagi mieszkańca zrzucono na karb konfliktu pracownik-pracodawca. W świetle tego, co mówią pół roku po zakończeniu budowy nowi mieszkańcy kamienicy, sprawa nabiera innego zupełnie wymiaru.

Kamienicy przy ulicy Traugutta wyremontowana została przez gminę kosztem dwóch milionów złotych. Znajduje się w niej sześć mieszkań, ze wcale nie małym, wynoszącym ponad 14 zł za m2 czynszem.

Wręczenie kluczy do mieszkań lokatorom mieszkań w nowo wyremontowanej kamienicy przy ulicy Traugutta. Fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wręczenie kluczy do mieszkań lokatorom mieszkań w nowo wyremontowanej kamienicy przy ulicy Traugutta. Fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Rewitalizacja kamienicy przy ulicy Traugutta 5. Fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Rewitalizacja kamienicy przy ulicy Traugutta 5. Fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Aneta pisze:

  O widać Magdę Zielińską z naprzeciwka jak kable przecina hahaha

 • Mira pisze:

  Jak z MZB nie wywalą w końcu tych niby inspektorów to będzie tak zawsze , żadnej roboty nie mogą odebrać porządnie , żeby nie napisać że coś $$$$ przysłania specjalnie oczy

 • Gość pisze:

  Zapraszam na Pocztowa 26
  Identyczne problemy
  Czy ktoś za to odpowie

 • Patolllogia pisze:

  Zaraz. Stop. 2 000 000 za remont 6 mieszkań. Daje to średni koszt 333 tys za remont jednego mieszkania. Zakładając że każde mieszkanie ma 60 mkw to inwestycja przyniesie przychod tych właśnie 2mln po 33 latach. I serio Ci ludzie jeszcze narzekają ? Dostali mieszkania za pół darmo i jeszcze źle bo fuszerka ?!

 • Polak pisze:

  Ukraińcy mają gorzej i nie narzekają

 • . pisze:

  60m2? Haha dobre, mieszkania po ok.40m2 -taka „mała” różnica. Czynsz 800zł za niecałe 40m2 , więc chyba mieszkańcy mają prawo narzekać?

 • Tadek pisze:

  Jedż na Ukrainę,a tu za 2 duże bańki robić fuszere to skandal

 • Lokatorka pisze:

  Niepodległości 14 i 16 te dwa nowe budynki jest dokładnie to samo, grzyb, zle zrobiona instalacja, woda się leje po scianie ADM ręce umywa, firma ROKOM równiez a czynsze kroją jak za zboże…okej za nowe sie płaci ale za działające a nie że ludzie z ruder w grzybie idą mieszkać w nastepne rudery z grzybem tylko z pięknym opakowaniem z zewnątrz i za 2x większa cene…wstyd

 • Adaś pisze:

  Nie remontować starych ruin. Wyburzyć i postawić parterowe czworaki. 2 mln zł wyrzucone w zgniłe, zmurszałe mury pokryte regipsami.

 • Zobacz także