Międzynarodowy sukces uczniów z Mieroszowa

7 czerwca 2016 14:20. Uczniowie mieroszowskiej szkoły naOlimpiady dla młodych sportowców w Danii. Materiały użyczone.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie zostali wicemistrzami lekkoatletycznej Olimpiady dla młodych sportowców w Danii. Polskiej drużynie kibicował m.in. znany z serialu „Gra o tron” aktor Nickolaj Coster-Waldau

Olimpiada lekkoatletyczna dla uczniów z różnych stron świata jest organizowana w duńskim mieście Holbaek już od 35 lat. W tym roku wzięli w niej udział uczniowie m.in. z Grenlandii, Chorwacji, Serbii, Macedonii, Węgier, Niemiec, Danii i z Polski.

Nasz kraj reprezentowali uczniowie mieroszowskiej podstawówki: Adam Chowanek, Patryk Gutkowski, Kamil Różnowicz, Kacper Woszczek i Oskar Woźny. Drużynę przygotowali do zawodów nauczyciele szkoły, głównie nauczyciel w-f Wojciech Oleszkiewicz, wspierany przez emerytowanego już wuefistę Zbigniewa Kolanko. – Nasza drużyna spisała się świetnie! Zajęła II miejsce, mając niemal czterystu rywali – cieszy się Z. Kolanko. – Udział w Olimpiadzie to wielkie, sportowe przeżycie dla tych dzieci i niesamowita przygoda: część podróży odbyła się promem, zawody zostały rozegrane na nowoczesnym stadionie, uczniowie zwiedzili też Kopenhagę – opowiada.

REKLAMA

Co ciekawe, mieroszowską drużyną zainteresował się słynny duński aktor Nickolaj Coster-Waldau, znany z popularnego na całym świecie serialu „Gra o Tron”!

– Niespodziewanie został naszym fanem! Chętnie pozował z nami do zdjęć, dużo rozmawiał. Gwiazdor, który był gościem honorowym Olimpiady, okazał się miłym i skromnym człowiekiem. Wszyscy na stadionie zazdrościli nam takiego kibica! – uśmiecha się Z. Kolanko.

To pan Zbigniew, gdy był jeszcze czynnym nauczycielem mieroszowskiej podstawówki, nawiązał kontakt z organizatorami duńskiej Olimpiady. Od tamtej pory stara się – nawet teraz, będąc na emeryturze – by dzieci z Mieroszowa mogły co roku wyjeżdżać do Danii. – Wiele zależy jednak od pieniędzy. W tym roku wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy, Urzędu Gminy w Mieroszowie oraz mieroszowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W imieniu uczniów serdecznie dziękuję! – mówi Z. Kolanko.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 czerwca 2016 14:20
`