
To efekt śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Krajową. Mężczyznę, który usłyszał zarzuty dotyczące między innymi działania na rzecz obcego wywiadu i przygotowywania do aktu dywersji i sabotażu, zatrzymali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
– W toku śledztwa ustalono, że obywatel Ukrainy, działając na zlecenie rosyjskich służb specjalnych planował podjęcie na terytorium RP działań zmierzających do podpalenia obiektów na terenie miasta Wrocławia, które znajdują się w bliskiej odległości od elementów infrastruktury o znaczeniu strategicznym – informuje dział prasowy Prokuratury Krajowej.
Mężczyzna decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Ankieterzy zapukają do mieszkań. Wałbrzych rozpoczyna inwentaryzację źródeł ciepła
Kontrole taksówek na aplikację w Wałbrzychu. Ponad 150 sprawdzonych pojazdów i zatrzymana osoba poszukiwana
Wałbrzych. Samochód uderzył w budynek na ulicy Wrocławskiej. Jedna osoba trafiła do szpitala
Nocny pożar przy ul. Mieroszowskiej. Płonął budynek gospodarczy
Strażacy przeciskają się między samochodami. Każda minuta może decydować o ludzkim życiu
Srebrna Góra. Chcą udostępnić średniowieczną kopalnię srebra turystom. Jej odkopanie było łatwiejsze niż procedury administracyjne
Blisko 3 kilogramy narkotyków i broń u 45-latka z Wałbrzycha. Mężczyzna był także poszukiwany
Szczawno-Zdrój. Zakończył się remont Domu Zdrojowego
Po 8 latach doczeka się kapitalnego remontu. Zobacz, jak dziś wygląda Zakład Przyrodoleczniczy w Szczawnie-Zdroju
Jechał do pracy, odnalazł zaginioną 67-latkę. Policjant z wałbrzyskiej drogówki zareagował w czasie wolnym