Maseczkę musisz nosić także w pracy. Od soboty obowiązują nowe przepisy

30 listopada 2020 08:35. fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


Od soboty obowiązują nowe przepisy, które nakazują zasłanianie ust i nosa także w zakładach pracy w miejscach, gdzie przebywa więcej niż jedna osoba. Maseczki są zatem obowiązkowe nie tylko w halach produkcyjnych i biurach, ale także w tak zwanych przestrzeniach open space, niezależnie od odległości, jaka dzieli współpracowników.

Do tej pory w przepisach istniał zapis, który mówił o tym, że maseczki mogą ściągać osoby, które wykonują swoje obowiązki służbowe. To na ten zapis powoływali się między innymi politycy pracujący w sejmie i występujący przed kamerami. Dziś zgodnie z nowymi przepisami muszą zasłaniać nos i usta. Podobnie, jak każdy nas w swojej pracy.

Nosa i ust nie musimy zasłaniać jedynie w sytuacji, gdy w danym pomieszczeniu jesteśmy sami. Jak informuje RMF24.pl na razie nie wiadomo kto ma kontrolować ten zakaz i jakie kary grożą za niedostosowanie się.

REKLAMA

Teoretycznie, maseczkę musimy nosić nawet w zakładowej stołówce. Z obowiązku zwolnieni są między innymi kierowcy w komunikacji publicznej czy księża odprawiający mszę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 listopada 2020 08:35
`