Malowniczy widok na Szczawno-Zdrój i Wałbrzych. Kamera ze szczytu Chełmca nadaje

11 listopada 2019 11:09. Chełmiec 8.09.2019 fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Bez wychodzenia z domu możemy podejrzeć panoramę rozpościerającą się ze szczytu wieży na Chełmcu. Obraz jest transmitowany na żywo. To spora ciekawostka, bo dziś po raz ostatni przed zimową przerwą można wejść na szczyt wieży, a kamera ma funkcjonować cały czas.

Udostępnienie kamery to kolejny krok przywracania Chełmca do życia – przyznają urzędnicy. Przypomnijmy, Szczawno-Zdrój odzyskało władzę nad znajdującą się na szczycie wieżą widokową we wrześniu. Był to efekt trwającego od kilku miesięcy procesu, który dążył do wyegzekwowania od stowarzyszenia ECRA realizacji prawomocnego wyroku sądowego. Wieżę udostępniono i po kilku tygodniach uruchomiono kamerę.

W tej chwili na żywo jest przekazywany obraz. Nie każdy ma czas pójść na szczyt, a można sobie nawet siedząc w pracy rzucić okiem na ładny widok. W tej chwili jeszcze piękna panorama jesienna – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala ze szczawieńskiego magistratu.

REKLAMA

Obraz ze szczytu Chełmca znajdziecie TUTAJ.

Tymczasem dziś po raz ostatni można wejść na szczyt wieży widokowej na Chełmcu przed zimową przerwą. W budynku przygotowano dla turystów kawę, herbatę i słodki upominek od gminy Szczawno-Zdrój. Wieża czynna będzie dziś do godziny piętnastej. Każdy kto pojawi się na szczycie otrzyma także pamiątkowy kotylion.

Przypomnijmy, gmina rozpoczęła opracowanie koncepcji zagospodarowania szczytu i znajdującej się na niej wieży.

Ten potencjał trzeba wykorzystać. Gmina zleciła przygotowanie wstępnej koncepcji zagospodarowania szczytu pod kątem turystyczno-rekreacyjnym. Szukamy sposobu na to, żeby ten szczyt uatrakcyjnić, żeby był kolejną wizytówką Szczawna-Zdroju – dodaje Bielawska-Pękala.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 listopada 2019 11:09
`