Maciej Podstawny nowym Dyrektorem Artystycznym Teatru Dramatycznego.

10 września 2015 06:00. Maciej Podstawny, dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Wrzesień 2015. Fot. Jacek Zych

Od początku sezonu 2015/16 zastępcą Dyrektora d/s Artystycznych Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu został, znany już wałbrzyskim widzom ze zrealizowanego w 2014 roku przedstawienia „Opowieści plemienne”, Maciej Podstawny.

Absolwent krakowskiej PWST oraz filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, jest dramaturgiem, reżyserem młodego pokolenia, współpracował z wieloma teatrami w Polsce: Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem Nowym w Zabrzu i Teatrem L. Solskiego w Tarnowie. Swój ostatni spektakl pt. Skowyt zrealizował w Łaźni Nowej w Krakowie.

Laureat nagrody głównej 4 Konfrontacji Młodych w Koszalinie, śląskiej Złotej Maski oraz nagrody za reżyserię przedstawienia Jasiu albo polish joke na festiwalu Rzeczywistość przedstawiona z Zabrzu. Współpracował z Teatrem Narodowym w Warszawie przy cyklu performatywnym „Wielcy niepoważni”.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 września 2015 06:00
`