Lockdown na Wielkanoc? Minister Dworczyk komentuje

15 marca 2021 10:36. Michał Dworczyk - szef KPRM fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Mamy szansę, że lockdown nie będzie niezbędny – stwierdził w RMF FM Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dworczyk pokdreślił jednak, że obserwując rozwój pandemii nie można wykluczyć żadnego scenariusza.

Dalsze ograniczenia zależą od każdego z nas i od tego, jak przestrzegamy obowiązujących przepisów i dyscypliny sanitarnej, przekonywał w Porannej Rozmowie RMF FM Michał Dworczyk.

Oglądałem różne modele matematyczne, które miały przewidywać i przewidują rozwój tej pandemii. Niestety dynamika rozwoju COVID-19 i zmienne, które mają na nią wpływ, jest na tyle duża, że realizują się te gorsze scenariusze – mówi szef KPRM.

REKLAMA

Minister powołując się na przykład naszych południowych sąsiadów, Czech i Słowacji, przyznał, że sytuacja w kraju może być znacznie gorsza.

Dworczyk mówił także o problemach związanych z Narodowym Programem Szczepień, które wynikają ze zmniejszonych dostaw producentów szczepień.

Resort zdrowia poinformował dziś o 10 896 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Pod względem liczby nowych przypadków Dolny Śląsk znalazł się na czwartym miejscu. Z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarło 5 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 23 osoby.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 marca 2021 10:36
`