Legendarne rajdówki na Rajdzie Świdnickim Krause. Ponad 20 historycznych aut pojawi się na rozpoczęciu sezonu Motul HRSMP

21 kwietnia 2019 08:52. Historyczny Rajd Krauze. Fot. użyczona / organizatorzy

Tematy: 


Dziewiętnaście załóg zostało zgłoszonych do rywalizacji w pierwszej rundzie Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Trzy pojadą bez pomiaru czasu. Na starcie pojawią się takie samochody jak Porsche 911 SC, Ford Sierra Cosworth 4×4 czy Syreny 104.

Listę startową otwiera Piotr Zaleski za kierownicą Porsche 911 SC i Robert Luty, który pojawi się w Subaru Legacy. Na starcie pojawi się pięć BMW E30 318is. Nie zabraknie także bardziej oryginalnych samochodów, w tym FSO Syreny 104 z załogą Tomasz Curyło – Jarosław Skwarek czy Forda Sierry Cosworth 4×4, którą pojadą Marek Suder i Dariusz Gurdziołek.

Historyczne rajdówki zmierzą się na dziewięciu odcinkach specjalnych 47. Rajdu Świdnickiego Krause, który rozegrany zostanie w weekend 27 i 28 kwietnia. Organizatorzy przygotowali blisko 120 kilometrów trasy.

REKLAMA

HRSMP, czyli Motul Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski to impreza rozgrywana pod egidą Polskiego Związku Motorowego. Kierowcy i piloci startują samochodami, które okres swoich triumfów mają już za sobą.

W tym sezonie zaplanowano sześć rund, w tym po raz pierwszy, na szutrze podczas Rajdu Polski.

Na trasie Rajdu Świdnickiego Krause legendarne rajdówki będzie można podziwiać na odcinkach specjalnych na ulicach Świdnicy, w okolicach Zagórza Śląskiego czy Walimia.

Historyczny Rajd Krauze. Fot. użyczona / organizatorzy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 kwietnia 2019 08:52
`