120 kilometrów ścigania. Ostatnia prosta przed 47. Rajdem Świdnickim Krause

12 kwietnia 2019 09:19. 16.04.2016 Lubachów. 44. Rajd Świdnicki – KRAUSE, OS Lubachów – Jodłownik. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To na przestrzeni ostatnich lat może być rekordowa edycja świdnickiego rajdu. Na liście startowej do RSMP jest już ponad 70 załóg, do HRSMP ponad 20. Na starcie pojawią się najlepsi kierowcy w kraju, którzy pojawią się między innymi w takich kultowych dla kibiców rajdów miejscach, jak „walimskie patelnie”. Nowością w tym roku będzie dwukrotny przejazd odcinka po ulicach Świdnicy. Rajd zaplanowano w weekend 27 i 28 kwietnia.

Lista zgłoszeń wciąż jest otwarta, frekwencja na tę chwilę pokazuje jednak, jak popularne w ostatnim czasie są rajdy samochodowe.

To rekordowy rajd jeżeli chodzi o ilość najmocniejszych samochodów dopuszczonych do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czyli samochodów klasy R5. Na chwilę obecną mamy aż 11 samochodów tej klasy – mówi Karol Ferenc, rzecznik prasowy rajdu.

REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że wielu zawodników, którzy w ubiegłym sezonie startowali w niższych klasach znalazło pieniądze, by w tym sezonie pojechać właśnie mocniejszymi autami.

Zawodnikiem, który ma ogromne szanse na zwycięstwo jest Mikołaj Marczyk.

To kierowca, który przebojem wdarł się do startów w RSMP, w zeszłym roku zmienił samochód na samochód klasy R5 i ta zmiana okazała się bardzo dobra. Końcówka sezonu absolutnie rewelacyjna i kierowca w debiutanckim sezonie R5 wyjeździł tytuł rajdowego wicemistrza Polski, miał nawet szansę na tytuł mistrza – dodaje Ferenc.

Na starcie pojawią się także Zbigniew Gabryś, Łukasz Byśkiniewicz, Sylwester Płachytka czy Marcin Słobodzian.

120 km tras

Dla kierowców przygotowano 9 odcinków specjalnych, które liczą 120 kilometrów. Wielkie ściganie rozpocznie się tradycyjnym startem na Rynku Świdnicy, a rywalizację rozpocznie super OS na ulicach miasta. W ubiegłym roku zapętlony odcinek był przejeżdżany jednokrotnie, w tym roku, w związku z ogromnym zainteresowaniem kibiców, kierowcy pojawią się na nim dwukrotnie. Tego dnia zaplanowano także odcinek Rościszów – Walim.

W niedzielę kierowcy będą się ścigać już wyłącznie na sześciu górskich odcinkach. Tu największą popularnością cieszy się odcinek Walim – Zagórze Śląskie.

Kibice, którzy nie mogą pojawić się na odcinkach specjalnych by tam oglądać rywalizację sportową powinni zajrzeć na teren Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To tam ulokowany będzie park maszyn, w którym samochody będą przygotowywane do poszczególnych odcinków.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 kwietnia 2019 09:19
`