Leczenie onkologiczne będzie kontynuowane. Oświadczenie szpitala w Wałbrzychu w sprawie Affidei

8 kwietnia 2022 11:47. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Działalność lecznicza w zakresie zapewnienia specjalistycznej opieki medycznej nad pacjentami onkologicznymi, realizowana dotychczas przy wsparciu Międzynarodowego Centrum Onkologii, będzie kontynuowana i rozwijana w ramach struktury organizacyjnej Szpitala w Wałbrzychu – informuje Specjalistyczny Szpital imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Przypomnijmy, kilka dni temu Gazeta Wyborcza informowała, że wałbrzyską radioterapię, prowadzoną do tej pory przez spółkę Affidea, przejmuje Dolnośląskie Centrum Onkologii.

W Wałbrzychu od poniedziałku wstrzymane są przyjęcia pacjentów onkologicznych na radioterapię – informowała na początku tygodnia Gazeta Wyborcza.

Dziś do sprawy odniósł się Specjalistyczny Szpital imienia doktora Alfreda Sokołowskiego, który opublikował oświadczenie w tej sprawie.

REKLAMA

Szpital zapewnia, że działalność lecznicza w zakresie zapewnienia specjalistycznej opieki nad pacjentami onkologicznymi, realizowana dotychczas przy wsparciu Międzynarodowego Centrum Onkologii będzie kontynuowana w ramach struktur placówki.

– Kompleksowe świadczenia opieki zdrowotnej z zakresu leczenia onkologicznego nadal będą udzielane wszystkich osobom zmagającym się z problemem choroby nowotworowej, zarówno w ramach zespołu poradni specjalistycznych, jak i zakładu radioterapii – czytamy w oświadczeniu.

Dalej placówka informuje, że planowane zmiany organizacyjne, a dotyczące leczenia onkologicznego i radioterapii będą sukcesywnie wprowadzane w połowie roku i wynikają z wygaśnięcia umowy z firmą Affidea.

Liczne doświadczenia w leczeniu różnego rodzaju nowotworów zdobyte na przestrzeni ostatnich lat umożliwiły wypracowanie ścieżki szybkiej diagnostyki onkologicznej i optymalizację prowadzonej terapii onkologicznej. Celem naszych działań jest zapewnienie jak najkorzystniejszych warunków do dalszego polepszania dostępności diagnostyki i leczenia onkologicznego dla wszystkich pacjentów z naszego regionu, a także w skali całego kraju. Zamierzenie to, zostanie zrealizowane przy współudziale wiodących ośrodków onkologicznych, które w ramach wymiany doświadczeń oraz wypracowanych dobrych praktyk klinicznych zapewnią niezbędne wsparcie merytoryczne w rozwoju nowoczesnych skutecznych form diagnostyki i leczenia nowotworów. W ramach planowanych działań zostanie ponadto wzmocniony potencjał wykonawczy wszystkich komórek biorących udział w realizacji procesu leczenia onkologicznego poprzez wprowadzenie nowoczesnych metod i sprzętu medycznego – zapewnia szpital.

Przypomnijmy, z doniesień medialnych wynika, że wałbrzyski szpital ma otrzymać wsparcie z Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 kwietnia 2022 11:47
`