Szpital w Wałbrzych. Radioterapię Affidei przejmuje wrocławski szpital. Przyjęcia na leczenie wstrzymane od poniedziałku

6 kwietnia 2022 20:35. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

W Wałbrzychu od poniedziałku wstrzymane są przyjęcia pacjentów onkologicznych na radioterapię – donosi Gazeta Wyborcza. Kontrakt, który w ostatnich latach był realizowany przez spółkę Affidea ma przejąć Dolnośląskie Centrum Onkologii. Jak donosi Wyborcza, zmiany zaskoczyły pacjentów. Affidea działała przy Specjalistyczny Szpitalu imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu od piętnastu lat.

To pacjenci poinformowali dziennikarzy Gazety Wyborczej o sprawie. Przypomnijmy, że Affidea prowadziła w Wałbrzychu Międzynarodowe Centrum Onkologii. Leczenie prowadzone było na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

–  Na terenie naszego ośrodka prowadzimy skojarzone leczenie onkologiczne zapewniające porady i konsultacje specjalistyczne, nowoczesną diagnostykę obrazową oraz leczenie w oparciu o teleterapię i brachyterapię. Wykonujemy wszystkie nowoczesne procedury radioterapeutyczne w tym stereotaksję – czytamy na oficjalnej stronie spółki.

REKLAMA

Jak informuje Gazeta Wyborcza, w lutym firma dostała informację, że umowa zostaje wypowiedziana i jest ważna do 28 maja. W efekcie tej decyzji od poniedziałku firma przestała przyjmować pacjentów na tak zwane długofalowe naświetlania. Realizowane są wciąż proste zabiegi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 kwietnia 2022 20:35
`