Kto zostanie wiceprezydentką Wałbrzycha? Może będzie wiceprezydent?

19 października 2023 07:44.

Dotychczasowa wiceprezydent Wałbrzycha odchodzi z urzędu po zdobyciu mandatu posłanki. Kim będzie nowa wiceprezydentka, a może pojawi się wiceprezydent? Decyzję magistrat prawdopodobnie ogłosi w przyszłym tygodniu, gdy nowo wybrane posłanki i nowo wybrani posłowie, w tym Sylwia Bielawska odbiorą zaświadczenia o wyborze. Kto będzie wspierał Romana Szełemeja w rządzeniu? Scenariuszy jest kilka.

Scenariusz, o którym mówi się najczęściej, zakłada powołanie nowej osoby na stanowisko wiceprezydenta. Tu nie brakuje komentarzy, które mówią o tym, że powinna to także być kobieta. Na to stanowisko prezydent może powołać osobę zaufaną, ale spoza ratusza.
Kolejny scenariusz zakłada, że prezydenta w pracy będzie wspierała osoba powołana na to stanowisko spośród urzędników. Chodzi o osobę, której rola będzie się sprowadzała do skutecznego i efektywnego „administrowania” miastem. Może to być na przykład osoba kierująca obecnie jednym z ważniejszych wydziałów w ratuszu.

To jednak niejedyne rozwiązania. Prezydent Wałbrzycha może podjąć decyzję, że nie będzie powoływał swojego zastępcy. Do wyborów samorządowych pozostało kilka miesięcy, być może Roman Szełemej uzna, że jest to na tyle krótki okres, że nie ma potrzeby powoływania zastępcy.

REKLAMA

Decyzję prezydenta Wałbrzycha poznamy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 października 2023 07:44
`