Kto otrzyma mały ZUS plus 2021. Kryteria, progi przychodu, do kiedy złożyć wniosek.

10 stycznia 2021 09:50. Kto otrzyma mały ZUS plus 2021. Kryteria, progi przychodu, do kiedy złożyć wniosek. fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Zus w 2021 znowu w górę, ale wąska grupa przedsiębiorców osiągających maksymalnie 120 tyś przychodów rocznie może płacić mniej.  Wystarczy zdecydować się na mały ZUS Plus.

Niższe stawki składek ZUS są przewidziane na następujących warunkach i dla:

1.Osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą (wpisaną do CEIDG lub pozostałych przepisów szczególnych).
2.Mały ZUS plus 2021 przeznaczony jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą więcej niż 2 miesiące w poprzednim roku.
3.Przychód nie mógł przekroczyć w 2020 roku kwoty 120 tysięcy zł., przy założeniu, że działalność była prowadzona przez cały ubiegły rok. Jeżeli działalność była prowadzona krócej, to limit przychodu będzie niższy.
4.Jeżeli zastanawiamy się, dla kogo mały ZUS plus 2021 jest przeznaczony, pamiętajmy, że z ulgi może skorzystać również przedsiębiorca na karcie podatkowej, a także ten przedsiębiorca, który nie był Vatowcem

REKLAMA
zgłoszenie do ZUS

Kto otrzyma mały ZUS plus 2021. Kryteria, progi przychodu, do kiedy złożyć wniosek. fot. użyczona / Artykuł sponsorowany

Kryteria mały ZUS plus 2021. Kto nie dostanie ulgi?

1.Nie przysługuje: wspólnikom jednoosobowych spółek z o.o., wspólnikom spółek komandytowych, partnerskich i jawnych.
2.Podlegającym ubezpieczeniom z innej działalności gospodarczej.
3.Mały ZUS plus 2021 nie jest dla osób, które wykonywały w ramach działalności gospodarczej na rzecz obecnego lub byłego pracodawcy, tego samego zakresu prac, które wykonywały w ramach umowy o pracę pracy.
4.Z ZUS plus nie skorzystają, ci którzy spełniają warunki do skorzystania z preferencyjnych zasad oskładkowania dla rozpoczynających działalność określonych w art. 18a ustawy

Inne kryteria mały ZUS plus 2021

W tym roku czas na złożenie wniosku kończy się wraz z dniem 1 lutego 2021. Dla tych, którzy nie korzystali w roku ubiegłym z małego ZUS, istotną kwestią będzie, konieczność wyrejestrowania z ubezpieczenia na druku ZUS ZUA i ponowne zgłoszenie ZUS ZUA. Jeśli przedsiębiorca korzystał z małego ZUS w grudniu 2020 i nadal chce korzystać z tej możliwości, nie musi przekazywać żadnych dokumentów zgłoszeniowych.

źródło:
https://www.bazadoradcow.pl

/Artykuł sponsorowany/

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 10 stycznia 2021 09:50
`