Krzysztof Rutkowski w Wałbrzychu. Znany detektyw pojawi się w związku ze sprawę pewnego kuca

22 listopada 2022 19:19.

Spotkanie z mediami zaplanował jutro w Wałbrzychu Krzysztof Rutkowski. Znany detektyw pojawi się przed Starostwem Powiatowym. Czego ma dotyczyć konferencja? Jak czytamy w zaproszeniu „kontrowersyjnego zdarzenia kradzieży kuca szetlandzkiego z pastwiska w Czarnym Borze w nocy z 3 na 4 listopada”.

Na początku listopada na stronie Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt pojawił się wpis, w którym była mowa o przewodniczącej rady powiatu wałbrzyskiego, która latami miała patrzyć na cierpienie rodzinnego kuca. Zwierzę miało być zaniedbywane, dlatego DIOZ zdecydował się je odebrać.

Przewodnicząca odniosła się do sprawy także na FB. Przekonywała, że zawarte we wpisie DIOZ informacje są kłamliwe, godzą w jej dobre imię i mają na celu zdyskredytowanie jej jako osoby w opinii publicznej.

REKLAMA

Z naszych informacji wynika, że Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi dwa postępowania wyjaśniające w tej sprawie. Jedno prowadzone jest po zgłoszeniu DIOZ, drugie rozpoczęto po doniesieniu przewodniczącej rady.

Jutro w tej sprawie zapowiedziana jest konferencja prasowa Krzysztofa Rutkowskiego. Znanemu detektywowi ma towarzyszyć siostra radnej oraz przewodniczący rady powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej powiatu wałbrzyskiego.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 listopada 2022 19:19
`