Kredyt z pośrednikiem kredytowym – jak to działa?

20 czerwca 2022 09:11. Kredyt z pośrednikiem kredytowym - jak to działa? fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Tani, korzystny i z dogodnym okresem spłaty – tak mógłby brzmieć opis idealnego kredytu. Poszukiwania atrakcyjnej oferty kredytowej to czasochłonny proces. W dodatku bardzo złożony.

Żeby wybrać najlepszą ofertę kredytową, dopasowaną zarówno do naszych potrzeb, jak i możliwości finansowych, trzeba posiadać znajomość rynku kredytowego. Jednak większość z nas jej nie ma. W takim przypadku warto zwrócić się do pośrednika kredytowego splatakredytow.pl. Specjalista pomoże nam wybrać kredyt, który nie obciąży budżetu domowego. Jak wygląda współpraca z pośrednikiem kredytowym, i kiedy skorzystać z jego usług? 

Jak wygląda współpraca z pośrednikiem kredytowym? 

Pośrednik kredytowy jest specjalistą w dziedzinie kredytów. Pośredniczy między bankiem a klientem, przy czym jego działania skupiają się wokół tego drugiego. Czym dokładnie zajmuje się pośrednik kredytowy? Do zadań specjalisty należy określenie potrzeb klienta oraz jego realnych możliwości finansowych. Następnie dobiera do nich najkorzystniejsze oferty kredytowe i pomaga w uzyskaniu zobowiązania. Zobacz, jak dokładnie przebiega współpraca z pośrednikiem kredytowym. 

REKLAMA

Jak już wiemy, zadaniem pośrednika kredytowego, jest pomoc w wyborze najlepszej oferty kredytowej. Żeby jednak tak się stało, specjalista musi znać nasze potrzeby oraz możliwości finansowe. W tym celu w pierwszej kolejności przeprowadzi z nami wywiad. Możemy spodziewać się pytań o nasze zarobki, koszty utrzymania, stan cywilny, rodzaj zatrudnienia itp. Bardzo ważna jest także nasza dotychczasowa historia kredytowa. Pośrednik zapyta nas również o oczekiwania wobec nowego zobowiązania. Jaką kwotę chcemy uzyskać, jaki rodzaj zobowiązania i jaki czas spłaty nas interesuje. 

Na podstawie naszych odpowiedzi pośrednik kredytowy określa naszą zdolność kredytową. Następnie dobiera do niej oferty, które spełnią zarówno nasze potrzeby, jak i będą dopasowane do realnych możliwości finansowych. 

Jak zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu? 

Jednak praca pośrednika kredytowego nie kończy się na wyborze oferty. Kolejnym etapem jest wsparcie klienta w wypełnieniu wniosku kredytowego oraz skompletowaniu niezbędnych dokumentów. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas i nerwy związane z uzyskiwaniem zobowiązania finansowego. Co więcej, ekspert może wypełnić wniosek w naszym imieniu. Warto także wiedzieć, że pośrednik ma możliwość negocjacji warunków umowy na szczeblu decyzyjnym. Dzięki temu na dostęp do korzystniejszych ofert. Jeśli więc zależy nam na maksymalnym zaoszczędzeniu pieniędzy przy kredycie, to warto skorzystać z usług pośrednika kredytowego. 

Czy usługi pośrednika kredytowego są płatne? 

Co ciekawe, skorzystanie z usług pośrednika kredytowego jest darmowe. Przynajmniej od strony klienta. Pośrednik dostaje za to prowizję od umowy, którą podpisaliśmy z bankiem. Dzięki temu mamy dostęp do darmowej pomocy. Warto jednak zwrócić uwagę, jakiego pośrednika wybieramy. Jeśli chcemy mieć pewność, że dany kredyt faktycznie jest najkorzystniejszą ofertą dla nas, to warto postawić na specjalistę, który ma podpisane umowy z wieloma bankami. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 20 czerwca 2022 09:11
`