Kraftwerk wystąpi w Krakowie

Zespół Kraftwerk ze specjalnym koncertem wystąpi 4 grudnia w ICE Kraków.

Kraftwerk został założony w 1970 roku przez Ralfa Hüttera i Floriana Schneidera. Swoją muzykę tworzą w Kling Klang Studio w Düsseldorfie, tam właśnie powstają wszystkie albumy zespołu.

W połowie lat 70. Kraftwerk zdobył międzynarodowe uznanie za sprawą swoich rewolucyjnych elektronicznych „sound scapes” oraz muzycznych eksperymentów z robotyką i technicznymi innowacjami. Ze swoją muzyczną wizją przyszłości, zespół tworzy elektroniczny soundtrack XXI wieku.

REKLAMA

Ich kompozycje przy użyciu innowacyjnych technik, syntetycznych głosów oraz komputerowych rytmów, miały ogromy wpływ na całą gamę gatunków muzycznych: od elektroniki po hip-hop, od techno po synth pop.

Podczas występów, Kraftwerk (Ralf Hütter, Henning Schmitz, Fritz Hilpert, Falk Grieffenhagen) ukazują wiarę w muzyczną syntezę ludzkiej energii z komputerowymi kompozycjami.

W 2012 roku przez swoją prezentację „Catalogue” w Museum of Modern Art w Nowym Jorku Kraftwerk, pozwolił cofnąć się w późne lata 60. do Dusseldorfu, zataczając koło historii swoich osiągnięć. Ich koncerty 3D są prawdziwym „gesamtkunstwerk” – kompletnym dziełem sztuki.

Seria koncertów w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, zapoczątkowała kolejne występy w najsłynniejszych, eleganckich i awangardowych galeriach świata: Tate Modern Turbine Hall w Londynie, Akasaka Blitz w Tokyo, The Opera House w Sydney, The Walt Disney Concert Hall w Los Angeles i Neue Nationalgalerie w Berlinie.

W 2014 roku Ralf Hütter i jego partner zostali uhonorowani nagrodą Grammy za całokształt twórczości – the Grammy Lifetime Achievement Award.

Bilety w sprzedaży od poniedziałku 27 kwietnia 2015 od 10:00 na LiveNation.pl

Bilety w cenach: 349 zł, 299 zł, 249 zł, 199 zł.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 kwietnia 2015 06:59
`