Dodano: 5 lutego 2020 14:58

Koronawirus w Wałbrzychu? Jedna osoba jest hospitalizowana

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Do szpitala w Wałbrzychu trafił mężczyzna, który był na wycieczce w krajach azjatyckich. Po powrocie źle się czuł. Miał gorączkę. Wezwał pogotowie ratunkowe, które zawiozło go do szpitala. W związku z objawami i niedawnym pobytem w Azji pojawiło się podejrzenie, że może to być ofiara koronawirusa.

Mężczyzna po przyjęciu do szpitala został odizolowany. Trafił na oddział internistyczno-infekcyjny. Pobrano od niego próbki do badań. W placówce zastosowano wymagane w takich sytuacjach procedury bezpieczeństwa. Personel musi korzystać ze specjalnych kombinezonów. Pacjent będzie odizolowany do momenty, gdy całkowicie zostanie wykluczone podejrzenie zarażenia groźnym wirusem.

W całej Polsce, jak informuje Ministerstwo Zdrowia hospitalizowanych jest 35 osób. Najwięcej we Wrocławiu, gdzie w jednym ze szpitali przebywa 30 osób, które w niedzielę zostały przetransportowane do Polski z Chin. Dotychczasowe badania nie potwierdziły u tych osób obecności koronawirusa z Wuhan. Ze względu na trwający 14 dni okres inkubacji choroby, jeszcze w tym tygodniu od hospitalizowanych mają być pobrane kolejne próbki do badań. Póki co, grupa sprowadzona z Chin pozostanie we wrocławskim szpitalu.

REKLAMA

Służby informują także, że w całej Polsce pod stały monitoringiem sanitarno-epidemiologicznym pozostaje 480 osób.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny od ubiegłego tygodnia przebadał 42 próbki od pacjentów, u których istniało podejrzenie zakażenia nowym koronawirusem. W żadnej z przebadanych próbek nie wykryto obecności koronawirusa 2019-nCoV.

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że przełom stycznia i lutego to okres wzmożonej zachorowalności na grypę. Osoby, które wróciły do Polski z Chin i mają temperaturę, kaszel i duszność powinny zgłosić się do najbliższego oddziału zakaźnego, lista jest opublikowana na stronie ministerstwa.

 

Szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Otwarcie nowo wybudowanej części SOR szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także