Koronawirus w szpitalach. Placówki w Dzierżoniowie i Kamiennej Górze wstrzymują przyjęcia na część oddziałów

16 października 2020 07:34. Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Zawieszona praca izby przyjęć i wstrzymane przyjęcia na oddział wewnętrzny – to decyzja dyrekcji Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze. U pacjentów i personelu badania potwierdziły zakażenia koronawirusem. Z tego samego powodu przyjęcia na część oddziałów wstrzymał Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie.

Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie do odwołania wstrzymał przyjęcia na planowane operacje na oddziałach chirurgicznym i ginekologicznym. W placówce nie będą przyjmowane także porody. Do odwołania zamknięte pozostają poradnie chirurgiczna i endoskopii. Bez zmian mają być przyjmowani pacjenci w stanie zagrożenia zdrowia i życia.

Decyzja dyrekcji dzierżoniowskiej placówki wynika z konieczności hospitalizacji pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem i przypadkami zakażenia wśród personelu.

REKLAMA

W rozmowie z portalem doba.pl prezes placówki mówi o trzech pacjentach z koronawiursem na oddziałach chirurgicznym, internistycznym i ginekologicznym. Dodaje, że u ośmiu pracowników placówki zaobserwowano objawy kojarzone z koronawirusem.

Decyzja o zawieszeniu przyjęć to także odpowiedź na komunikat Narodowego Funduszu Zdrowia, który wskazał, aby odwoływać zaplanowane przyjęcia, tak aby przygotować miejsca dla pilnych przypadków i chorych na koronawirusa.

Pacjentki, które chciały w najbliższych dniach rodzić w Dzierżoniowie kierowane są do szpitali w Wałbrzychu, Świdnicy, Ząbkowicach Śląskich i Kłodzku.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 października 2020 07:34
`