Koronawirus. Kolejna symboliczna granica złamana. Ponad 3 tysiące przypadków w ciągu doby

7 października 2020 11:07. fot. ilustracyjna / Jacek Zych

Tematy: 


O 3003 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. To dobowy rekord od początku pandemii. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w województwach mazowieckim, małopolskim i śląskim. W ciągu doby zmarło 75 osób. O rekordowym, dobowym przyroście informują także nasi południowi sąsiedzi. W Czechach odnotowano ponad cztery tysiące przypadków.

Dolny Śląsk zajmuje siódme miejsce na liście województw z największą liczbą nowych przypadków w ciągu doby. W naszym regionie przybyło 184 chorych. Jak informuje biuro wojewody dolnośląskiego, nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha i między innymi z powiatów kamiennogórskiego, kłodzkiego, świdnickiego czy ząbkowickiego. W sumie w województwie dolnośląskim zakażonych koronawirusem jest 5896 osób.

Z danych przekazanych prze urząd marszałkowski wynika, że w Szpitalu Specjalistycznym imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu przebywa obecnie osiemnastu chorych z potwierdzonym zakażeniem, a dwie osoby czekają na wyniki. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu jest 105 chorych na 151 łóżek. Cztery osoby są na Oddziale Intensywnej Terapii. W szpitalu w Bolesławcu jest 54 chorych na 75 łóżek.

REKLAMA

Rekordowe przyrosty chorych odnotowują także Czesi. Dziś poinformowano o 4457 przypadkach.  Przypomnijmy, od poniedziałku u naszego południowego sąsiada obowiązuje stan wyjątkowy i na dwa tygodnie wprowadzono ograniczenia związane między innymi z liczbą osób uczestniczących w wydarzeniach sportowych czy kulturalnych. Po dzisiejszym wzroście szef czeskiego resortu zdrowia zapowiedział, że w piątek przedstawi kolejne propozycje zaostrzenia rygorów sanitarnych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 października 2020 11:07
`