Kopalnia w Bartnicy umyje drogi w Mieroszowie

16 maja 2016 14:27. fot. użyczone

Prawie 50 km dróg w gminie Mieroszów będzie pozamiatanych i umytych. Pojazd czyszczący asfalt, na prośbę starostwa, udostępniły za darmo – już drugi rok z rzędu – Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy.

Pojazd czyszczący jezdnie pracuje w gminie Mieroszów od ponad tygodnia. Akcja potrwa jeszcze co najmniej kilka dni, dużo zależy m.in. od pogody. Posprzątane z pozimowych zanieczyszczeń mają być drogi m.in. Mieroszowa, Sokołowska, Nowego Siodła, Golińska, Łącznej i okolic.

Czyszczenie asfaltu po zimie jest niezbędne dla bezpieczeństwa kierowców, rowerzystów i pieszych. Piach sypany na drogi zimą zalega bowiem na poboczach, utrudniając hamowanie, wzbijając się w ograniczające widoczność tumany itp. Nawet przepisy obligują zarządców dróg do ich sprzątania po zimie. Wałbrzyskie Starostwo już drugi rok z rzędu zwraca się o pomoc w tej sprawie do Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy. I otrzymuje wsparcie – kopalnia bezpłatnie udostępnia specjalistyczne auto do zamiatania i mycia dróg, wraz z przeszkolonymi kierowcami.

REKLAMA

– Działania na rzecz podniesienia bezpieczeństwa na drogach są dla nas bardzo ważne. Dlatego, jeśli tylko możemy, pomagamy mieszkańcom regionu w tej kwestii – mówi Jakub Madej, prezes KSS Bartnica.

Tylko w ciągu ostatniego roku kopalnia dwukrotnie podjęła się nieodpłatnego czyszczenia dróg z niebezpiecznych, pozimowych zanieczyszczeń w gminie Mieroszów, wyremontowała – wspólnie z miastem Wałbrzych – fragment ul. Niepodległości w Wałbrzychu, zorganizowała w wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze festyn promujący bezpieczeństwo dzieci na drodze czy wsparła finansowo Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Społecznej w Dzikowcu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 maja 2016 14:27
`