Koniec rumakowania na A4. Przynajmniej na najbardziej niebezpiecznym jej fragmencie

2 kwietnia 2022 11:31. Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1

Główna Inspekcja Transportu Drogowego podjęła decyzję o zainstalowaniu kolejnych urządzeń do odcinkowego mierzenia prędkości. W sumie monitorowanych będzie 39 nowych odcinków, w tym jeden na autostradzie A4 na odcinku pomiędzy Kostomłotami i Kątami Wrocławskimi. Za kilka dni zostanie podpisana umowa olsztyńską firmą instalującą tego typu urządzenia pomiarowe.

Jak podaje GITD zainstalowane urządzenia mają możliwość rejestracji naruszeń na kilku pasach ruchu niezależnie od tego, po którym porusza się pojazd. Umożliwiają identyfikację auta, rejestrują wizerunek sprawcy oraz szereg innych parametrów. Systemy są zdolne wykonywać pomiary bez przerwy, również w trudnych warunkach pogodowych.

Odcinek autostrady A4 Kąty Wrocławskie – Kostomłoty to jeden z najbardziej niebezpiecznych odcinków tej autostrady na Dolnym Śląsku. Według zarządzającej nim Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad codziennie przejeżdża nim ponad 150 tysięcy samochodów. Dozwolona prędkość na tym odcinku to 110 km/h. Ze świecą szukać jednak kierowców przestrzegających ograniczenia. Poza autostradą A4 na urządzenia pojawią się jeszcze we Wrocławiu na alei Jana III Sobieskiego oraz w okolicach Brzegu, na drodze wojewódzkiej 403 Bieżów – Przylesie.

REKLAMA

W sumie GITD nadzorem obejmie  ponad 200 km nowych odcinków dróg. Większość na autostradach A1, A2 i A4.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 kwietnia 2022 11:31
`