Koniec poczty na Piaskowej Górze. Miasto wypowiada umowę.

30 maja 2015 06:00. Poczta na Piaskowej Górze. Wałbrzych, maj 2015. Fot. Jacek Zych

Jak dowiadujemy się z nieoficjalnych źródeł, tylko do końca roku będzie czynna placówka pocztowa na Piaskowej Górze, mieszcząca się w budynku przy ulicy Broniewskiego.

powiedz-nam-o-tym

Po 45 latach poczta na Piaskowej Górze przestanie istnieć. W jej miejscu od nowego roku mieścić się będzie Biblioteka Publiczna zajmująca obecnie pomieszczenia w pawilonach nad ulicą Główną. Decyzja ta podyktowana jest przede wszystkim względami ekonomicznymi. Budynek w którym ma siedzibę poczta należy do gminy, natomiast biblioteka dzierżawi pomieszczenia od spółdzielni mieszkaniowej Górnik. Po analizie finansów okazało się, że wpływy z najmu powierzchni lokalowej od poczty są widocznie niższe od czynszu, jaki miasto płaci spółdzielni za wynajem pomieszczeń dla biblioteki.

Mieszkańcy Piaskowej Góry są zaskoczeni taką decyzją. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do prezydenta Romana Szełemeja miał trafić list otwarty, w którym domagają się pozostawienia poczty w dotychczasowej lokalizacji. Nic nie wskazuje na to, żeby decyzja mogła się zmienić.

Jak dowiadujemy się pomieszczenia, które zajmowane są obecnie przez Pocztę połączone mają zostać wewnętrzną klatką schodową z górną kondygnacją budynku, tworząc w ten sposób centrum kulturalno-biblioteczne. W tym momencie całe pierwsze piętro budynku zajmuje Wałbrzyski Ośrodek Kultury i to on docelowo ma zostać dysponentem całego obiektu.

Poza pomieszczeniami Poczty gmina Wałbrzych zainteresowana jest także byłym kinem na Piaskowej Górze. Obecnie w rękach prywatnego właściciela, rok po roku popada w ruinę. Sala projekcyjna została całkowicie zdewastowana, w pomieszczeniach piwnicznych powstał klub Infinity oraz Pub Warka. Gmina planuje odzyskanie obiektu i przywrócenie mu pierwotnej funkcji. Ma w nim powstać sala kinowo-widowiskowa.

Poczta na Piaskowej Górze. Wałbrzych, maj 2015. Fot. Jacek Zych

Poczta na Piaskowej Górze. Wałbrzych, maj 2015. Fot. Jacek Zych

Poczta na Piaskowej Górze. Wałbrzych, maj 2015. Fot. Jacek Zych

Poczta na Piaskowej Górze. Wałbrzych, maj 2015. Fot. Jacek Zych

Dodano: 30 maja 2015 06:00
.
 • Dorota pisze:

  Ciekawe czy przy okazji zostanie w jakiś sposób zagospodarowanie przejście za WOK-iem. W dużych miastach często w takich miejscach są klimatyczne ogródki, a u nas kamole i siedlisko gołębi – a mógłby być fajny pasaż.

 • klient pisze:

  Dobra, Roman. Masz jakiś pomysł, gdzie teraz na Piaskowej usytuować Pocztę? Tylko tak, żeby był dojazd samochodem i nie na zadupiu. Nie będę szedł z Rabiegi do Kauflandu nadać paczkę.

 • Roman pisze:

  Heniek, nie mów, że nie będziesz. Gwarantuję Ci, że przez rok poczty nie zobaczysz. :-)

 • Wowa pisze:

  To wielkie chamstwo ze strony władz miasta ,że likwidujecie pocztę na Piaskowej Górze macie jak w banku nie będziemy na was głosować.Chamstwo-Chamstwo to tylko dokuczanie ludziom Panie Prezydencie.

 • wowa pisze:

  Dziękujemy władzom miasta za likwidację poczty macie jak w banku nie będziemy na was głosować .Chamstwo ze strony Prezydenta.A myślałem ,że to dobry człowiek.Komu potrzebna jest biblioteka.

 • ANTY ROMEK pisze:

  DZIĘKI ROMEK KOLEJNY IDIOTYCZNY POMYSŁ , I NIBY TO MA BYĆ MIASTO DLA LUDZI ? ZNISZCZYŁEŚ ŚRÓDMIEŚCIE CZAS NA PIASKOWĄ ?

 • Bea pisze:

  Bardzo sie cieszę ze jest nowa poczta

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `