[2/7]

Koniec nadziei dla dzieci z Kowalowej. Raczyński zamyka szkołę

Tematy: 


Mieroszów. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia komisji edukacji oraz sesji Rady Miejskiej w Mieroszowie radni poparli decyzję burmistrza o likwidacji szkoły podstawowej w Kowalowej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Komentarze


 • Mieszkaniec. napisał(a):

  Bardzo mądra decyzja Pana Raczyńskiego! Gminę nie stać na utrzymanie trzech szkół a ta w Kowalowej była w najgorszym stanie.

  • Zosia napisał(a):

   No Brawo dzieci musza placic za to ze burmistrza nie stac utrzymac Gminę w takim stanie jakim byla – Gratulacje Mieszkaniec, Popłynie Gmina tak jak firma,

  • rodzic napisał(a):

   BZDURA! NAJDROŻSZA SZKOŁA JEST W SOKOŁOWSKU http://www.twojmieroszow.pl, NAJMNIEJ DZIECI JEST W SOKOŁOWSKU, NAJWIĘCEJ OSZCZĘDNOŚCI DAJE ZAMKNIĘCIE SZKOŁY W SOKOŁOWSKU, BUDYNKI SĄ TAKIE SAME WSZĘDZIE!!!

   • mieroszowianin napisał(a):

    Rodzic ma rację, skoro budynki są na podobnym poziomie a najkosztowniejsza jest szkoła w Sokołowsku to ją trzeba by zamknąć.. Ale przecież Zachodzące już Słońce Sokołowska nie może tego zrobić swoim dzieciom i sąsiadom..
    Tylko szkoda, że za likwidacją opowiedzieli się ludzie związani kiedyś lub obecnie z oświatą…

 • Jola napisał(a):

  Brawo Brawo pogratulować wspaniałych radnych tej Gminy

 • Zosia napisał(a):

  Brawo Mieszkaniec, a stac na darmową nyske w tą i z powrotem, a na reklamy w DB nic nie wnoszące, a na studio nagrań, a na odszkodowania dla zwolnionych ludzi z Urzędu, dużo by wymieniać, oh duzo, trzeba umieć gospodarować kasa a nie szastac na prawo i lewo i dzieci na tą rozrzutność muszą płacić. Już firma pan burmistrza polynela to teraz Gmina poplynie

 • Aras napisał(a):

  Nie ma lepszego od Burmistrza Raczyńskiego hahahaha

  • Napływowy napisał(a):

   Jak ten genialny burmistrz będzie dłużej to Mieroszów zbankrutuje zwłaszcza że w komisji finansów jest geniusz Szmulik, coraz bliżej zarządu komisarycznego, przecież , chyba że za rok zamknie szkole w Sokołowsku i Mieroszów

 • JA napisał(a):

  Zgadzam się. Tak małej gminy nie stać niestety na utrzymywanie tylu placówek, tym bardziej przy tak małej liczbie dzieci… A autorowi artykułu, zanim napisze kolejny, radzę sprawdzić i poprawnie napisać nazwiska osób, które wymienia.

  • Klara napisał(a):

   Mamipulacja,kłamstwa, niewiedza i brak merytorycznego przygotowania do dzisiejszych obrad.To wstyd, że pracownicy referatu oświaty nie byli w stanie przedstawić żadnych wyliczeń.Skandalem jest to,że osoba z zewnątrz pan Mariusz Liczbiński skalkulował wszystkie potrzebne dane , aby udowodnić, że w gminie oplaca sie pozostawienie wszystkich trzech szkół.Co do tego zgodni sa nauczyciele, rodzice i nie przekupieni radni.To nie jest koniec walki o szkołę w Kowalowej, ponieważ wszystkie argumenty pozostają po stronie utrzymania szkoły.Śmiech co tu się wyprawia.Obnażając kłamstwa,manipulacje i brak jakiejkolwiek wiedzy burmistrza utwierdza tylko w przekonaniu, że szkoła w Kowalowej bedzie nadal funkcjonowac.To, ze przegłosowano uchwałę nic jeszcze nie znaczy ;)

  • bełkot napisał(a):

   Gościu, ilu placówek i ile dzieci jest w każdej z nich? Ile one kosztują? Ile oszczędności da zamkniecie poszczególnej placówki? Jakie będą koszty odpraw dla nauczycieli? Ile dopłacamy do szkół? Ile do każdej z nich? Jak nie wiesz to nie mów na co nas stać a na co nie. Na takim poziomie ogólności to każdy idiota rozmawiać umie. Gorzej jak przychodzi do konkretów. Było dzisiaj to widać.

 • Prawda napisał(a):

  To jest straszne co się tu dzieje. Obiecywał że nie zamknie żadnej szkoły i co ni co z jego obiecanek.
  Po co nam taki burmistrz ? To już przesada naprwdę . Dzieci płaczą że nie będą dłużej w szkole w Kowalowej.
  Naprawdę to jest starszne.
  A dlaczego Sokołowska nie zamknie bo co córeczka tam chodzi ?
  W kowalowej jest najmniej wydatków .
  Dlatego Nierozumiem po co zamykać tę szkołe ?

 • Rodzic napisał(a):

  Odwołać Burmistrza bo co innego obiecywał a co inne robi nie do trzymuje słowa.

 • MIESZKANIEC napisał(a):

  WIELKI SZACUN DLA ODWAŻNYCH RADNYCH RADNYCH, KTÓRZY MIMO NACISKU NIE ULEGLI. BRAWO!!!

 • Obserwator napisał(a):

  Ja jako tylko obserwator widzę, że tam nic się nie opłaca najlepiej zamknąć, zlikwidować i żyć z turystyki tak jak miało być w pięknej Rybnicy Leśnej do której to turysta w tygodniu nie dojedzie i nie wyjedzie bo w XXI wieku nie ma dojazdu !!!

 • rodzic napisał(a):

  Radni nie ulegli? No to spis nieuległych przedstawia się następująco: pierwszy radny uczy w szkole do której pójdzie większość dzieci z zamykanej szkoły. Drugi radny mieszka w budynku likwidowanego gimnazjum więc… Trzeciego partnerka w ZGKiM karierę robi i to od czasu kiedy radnym został. Czwarty i piąty wstrzymał wyrok śmierci na szkołę Sokołowsku kosztem likwidacji Kowalowej, przecież mieszkają w Sokołowsku. Ten co wietrzy mundur od czasu do czasu jest oddany sprawie. Reszta kierowała się merytorycznymi przesłankami przedstawionymi przez burmistrza, których nikt na oczy nie widział. Większość z głosujących jest z komitetu burmistrza i gdzieś ma obietnice dzięki którym znaleźli się na stołkach. Dwóch emerytów startowało z komitetu, którego hasłem było “słuchać ludzi”, ale jak było widać na komisji i sesji słuch im całkowicie nawalił. No i tak się przedstawia 8 wspaniałych.

  • ALa napisał(a):

   BRAWO!!!!
   Bardzo piękna puenta, bardzo, choć raz od czasu tej polemiki uśmiałam się, bo do śmiechu mi nie jest zupełnie. BRAWO

 • Sol napisał(a):

  Pan Liczbiński, brawo !!!
  Poprostu brakuje mi słów uznania. Zrobił Pan ogromną przysługę burmistrzowi i Beacie Foryś z referatu oświaty i radnym skorumpowanym ;) Oni byli zupełnie nie przygotowani do tych obrad.To sie nazywa totalna kompromitacja.Niekompetentne osoby na takich stanowiskach !!! Swoimi wyliczeniami sensownie i obiektywnie rozpatrzył Pan wszystkie argumenty.Ale widzi Pan, że pomimo tak ogromnego wkładu w to, co Pan zrobił i szacunku do Pana osoby wielu ludzi …nie bylo pośród radnych z kim rozmawiać (oprócz radnych niezależnych, radnego Sierakowskiego,radnej Skibskiej,radnej Jasiak) To jest wielkie nieporozumienie i skandal na całe województwo.Bardzo Panu dziekuje za to co Pan zrobil na obradach, obnazając indolencję decydujacych w naszej gminie.

  • sol na rane napisał(a):

   PiS bardzo się będzie cieszył, że będzie miał takiego kandydata na burmistrza jak Pan Liczbiński. Kampania czas START !

   • Iska napisał(a):

    Tak.Takiego wlaśnie czlowieka gmina potrzebuje natychmiast !!!

    • do iska napisał(a):

     no chyba nie, na pewno nie z ramienia tego ugrupowania. i prosze nie mowic ze to nie ma znaczenia bo wszyscy wiemy ze ma ,tym bardziej spogladajac na to co sie dzieje teraz w naszym kraju.

  • kkkk napisał(a):

   Gratuluję panu Liczbińskiemu- takich właśnie absolwentów ma szkoła w Kowalowej. Postawa radnych- 2 nauczycieli przeciw szkole to wstyd!!! innym “można wybaczyć”- nie mają zielonego pojęcia o dobru dziecka

 • Anonim napisał(a):

  A co miał znaczyć komentarz jednej z “pedagogów”, która stwierdziła, że dzieci z domu dziecka są gorszego sortu?!

 • Pasy napisał(a):

  Macie w Kowalowej pasy? Wiecie kto ma moc?

 • Napływowy napisał(a):

  Tak to jest gdy gminą rządzi osoba która nie jest osobą merytorycznie przygotowaną . Mieroszów przy takim kierunku zmian stanie się skansenem i przykładem do czego może doprowadzić władza nieudolnego Burmistrza

 • Mariola napisał(a):

  Szkoła w Kowalowej dla kilku uczniów, może niech powstanie tez w Golinsku albo Łącznej, bedzie więcej oszczędności ! I slusznie

 • Mariola bredzi napisał(a):

  Po likwidacji Kowalowej Sokołowski będzie miało 90 uczniów (zgodnie z obecnym stanem i 17, które obwodem trafią do Sokołowska), a więc dalej mniej niż Kowalowa na dzień dzisiejszy. I to z oddziałem klasy VII. Nie widzicie, że próbuje się stworzyć patologiczne rozwiązanie w gminie?

 • Jola napisał(a):

  Największa (…) w tym wszystkim to radny Szmulik. Który gdy jego córka chodziła do tej szkoły, sam o nią walczył. A przede wszystkim ludzie, którzy go wybrali i na niego głosowali to ludzie, których dzieci chodzą do szkoły w Koralowej! Fałsz i zakłamania , a należy pamiętać , że chwała burmistrza jest bliska końca, Raczyński o Szmuliku zapomni, a niesmak mieszkańców pozostanie . Pytanie czy warto ?

 • wyborca napisał(a):

  wczorajsze spotkanie to ŻENADA!!!Rzeczowe argumenty odbijały się od BETONU urzędowego i ośmiu radnych jak kauczukowe piłeczki.Miało się wrażenie “plucia” argumentami a BETON mówił,że deszcz pada…Nigdy więcej takiego CIEMNOGRODU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Anonim napisał(a):

  Radni bez radni

 • Gienia napisał(a):

  I poszło w świat poprzez telewizje i Portale i gazety radia, poszło.. jakich mamy mądrych i rozsądnych radnych i bardzo dobrze przygotowanych pracowników i pana burmistrza do tego tematu. Niech wszyscy widzą tą mądrość.

 • Kk napisał(a):

  Nie możemy czekać co odpowiedzą związki i kuratorium trzeba działać. Tutaj chodzi o dzieci i szkole w Kowalowej i nauczycieli z gimnazjum którzy nie znajdą pracy w Kowalowej jak obiecywał mr

 • Maria napisał(a):

  Wstyd że mamy radnych którzy wchodzą w D.,,,,pe burmistrzowi, chyba że mają tego tytułu jakieś profity kto ochrony wybrał?!!! (usunięto przez redakcję)

 • Erica napisał(a):

  Nadzieja dla szkoły podstawowej w Kowalowej nadal jest!!!! Decyzję podejmie dolnośląski kurator!!! Pamiętajmy o tym!!!!!

 • Kasia napisał(a):

  Chcieliście mieć Gminę Nowej Jakości – to macie. Od początku wiadome było, że ten wybór to jedna wielka żenada, która zakończy się fiaskiem. Niekompetencja Burmistrza i nieudolność radnych, którzy prezentują Naszą Gminę budzi odrazę i wstyd. Zresztą o czym tu mowa…. jakich zatrudnionych na stołkach po znajomości mamy w referatach, zwłascza na jednym z nich , na którym zasiadła nauczycielka w-f , pełniąca obecnie funkcję Kierownika Referatu Oświaty, która nie potrafiła samodzielnie odpowiedzieć na proste pytanie, która się jąka i aby odpowiedzieć na proste pytanie musiała by się zagłębić na tydzień w papierach. Czy tak mają wyglądać rządy osób, którzy w wiekszości nie maja własnego zdania i nie potrafią się sprzeciwić jednej osobie? no ale o czym tu mowa, zawsze tak było i raczej będzie, że ręka rękę myje. Nikt nie patrzy na dobro sprawy, tylko każdy pilnuje swojego stołka by jak najdłużej na nim posiedzieć…. a przydało by sie by z tych stołków pospadało jak najwięcej osób, którzy przez nieudolność wyborców na nich zasiedli…. Kończąc od początku uważałam i dalej jestem przekonana, że jedynym najlepszym kandydatem na tak odpowiedzialne stanowisko Burmistrza jest Mariusz Liczbiński – człowiek wykształcony, elokwentny, i przede wszystkim bardzo skromny.

 • olka napisał(a):

  do dupy z takim burmistrzem

 • Smutny napisał(a):

  I te tępe wzroki radnych w połowie nie rozumiejacych o co chodzi. Ale aby do końca kadencji. A burmistrz szuka pieniędzy na wypłatę…dla siebie.

 • Napływowy napisał(a):

  Pan Raczyński po raz kolejny nie przygotowany do zwolnienia ,nie może stracić pracy trzeba spłacać kredyt.Ciekawe ile będzie spłacać gmina Mieroszów po jego działaniach?Bieg Gwarków poza gminą , lepiej promować coś nowego ,bieg Gwarków z tradycją rozpoznawalny dobra forma promocji stracony bo pan Raczyński musiał obrazić parę osób w Starostwie

 • realista napisał(a):

  przecież wszyscy dobrze wiedza jaki jest problem ze szkołą w kowalowej już dawno powinna być zlikwidowana tylko nikt nie miał odwagi większość dzieci i tak chodzi z poza jej rejonu to są dzieci których rodzice nie życzyli sobie by ich dzieci chodziły do tej samej szkoły co dziećmi z domu dziecka z nowego siodła

  • Bzdury napisał(a):

   Nie pisz bzdetów, 34 dzieci z obwodu Kowalowej chodzi do szkół w Mieroszowie i Sokołowsku. Problem jest w tym, że do pierwszej klasy w Sokołowsku ma iść od nowego roku 5 dzieci. Ratuje się Sokołowsko kosztem Kowalowej co i tak w dłuższej perspektywie nic nie da. Te bzdety o dzieciach z Cathariny ileż można je powtarzać? To jest twoja opinia wyssana z palca. I wcale nie jest ich większość, bo 40 z 97 to nie większość. Nie kłam!

 • © DTP Service s.c. Wałbrzych 2015