Koniec MAKRO w Szczawnie-Zdroju. Prawie stu pracowników straci pracę

24 maja 2016 08:47. 24.05.2016. Szczawno-Zdrój. Hala MAKRO. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

To już pewne. Hala MAKRO w Szczawnie Zdroju przestaje istnieć. Do lipca będzie świadczyło usługi dla klientów, przez kilka następnych miesięcy trwały będą prace techniczne związane z likwidacją hali. W oficjalnym komunikacie potwierdził to zarząd spółki. Zamknięte zostają też małe hale w Lesznie, Tarnowie, Nowym Targu, Pile, Radomiu, Jeleniej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Tarnobrzegu oraz Włocławku. Szczawno jest wyjątkiem – likwidowana jest pełnowymiarowa hala sprzedażowa.

Dokonaliśmy ogłębnej analizy potencjału rozwojowego naszych hal uznaliśmy, że w kilku lokalizacjach jest on ograniczony. Jesteśmy również przekonani, że w tych lokalizacjach możemy zapewnić naszym klientom dużą lepszą obsługę poprzez aktywną dystrybucję – mówi Eric Poirier, prezes firmy. – W związku z tym podjęliśmy decyzję o zamknięciu naszej hali w Szczawnie Zdroju oraz 10 z 11 małych formatów „satelitów”, tzw. MAKRO Punktów. (…) Przeanalizowaliśmy także efektywność pozostałych hal oraz ich wyniki biznesowe w odniesieniu do potencjału lokalnych rynków. Bazując na tych analizach, będziemy także dopasowywać ich wielkość oraz strukturę organizacyjną, zmniejszając liczbę pracowników tam, gdzie jest to absolutnie konieczne – dodaje.

W poniedziałek 23 maja rozpoczęły się negocjacje ze związkami zawodowymi. Omawiane na nich są kwestie dotyczące zwolnień grupowych, zasady i kryteria przeprowadzenia procesu zwolnień.

REKLAMA

Zdajemy sobie sprawę, że dla pracowników dotkniętych tymi zmianami będzie to trudne doświadczenie, z tego względu dopełnimy wszelkich starań, by zostały one przeprowadzone w sposób profesjonalny, z zachowaniem standardów społecznych – mówi Hanna Dereszyńska, dyrektor pionu personalnego, członek zarządu MAKRO Polska.

Sieć hurtowa MAKRO dopasowuje system aktywnej dystrybucji i format cash & carry do lokalnych potrzeb rynkowych. Rozpoczęły się inwestycje w adaptację formatów hal i rozwiązania dla profesjonalnych klientów. Makro do niedawna chciało zarabiać głównie na drobnych sklepikarzach. To jednak coraz trudniejsze, bo z powodu presji sieci dyskontów i sklepów typu Żabka jest ich coraz mniej.

Hala MAKRO Cash & Carry w Szczawnie-Zdroju otwarta została w 2008 roku, jako 29. w Polsce. Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarliśmy wynika, że hale zostaną podzielone i przeznaczone na przestrzeń magazynową.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 maja 2016 08:47
`