Dodano: 29 grudnia 2022 12:36

Koniec linii nr „1”. Jeździły nią pojedyncze osoby

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wałbrzyski ZDKiUM zapowiada zmiany w kursowaniu autobusu nr „1”. Linia łącząca Podzamcze ze stacją Wałbrzych Szczawienko zostanie wydłużona. Zmieni się też numer autobusu.

Miasto wraca do idei autobusu łączącego Podzamcze i Piaskową Górę ze Szczawienkiem. Skrócona tylko do Podzamcza linia nr 1 cieszyła się znikomym zainteresowaniem pasażerów. Dlatego od nowego roku trasa autobusu zostanie wydłużona i przypominała będzie tę, jaką jeździ linia numer 9. Autobus wyjeżdżający z Podzamcza pojedzie na Piaskową Górę i dopiero stamtąd na dworzec Szczawienko. Żeby nie było zbyt łatwo, autobus będzie miały dwa numery – 9 i 19. Jadący trasą Szczawienko-Piaskowa Góra-Podzamcze-Szczawienko to 19, jadący w odwrotną stronę – to 9.

Złą wiadomością jest to, że pracownicy ZDKiUM nie dają pewności, że rozkład jazdy autobusów pokryje się z rozkładem jazdy pociągów z i do Wrocławia, przyjeżdżających na dworzec Szczawienko. Według informacji z ZDKiUM największe prawdopodobieństwo trafienia na pociąg będą mieli pasażerowie porannych kursów, jadący do pracy. Pozostali bedą musieli sprawdzać dość dokładnie rozkład jazdy. Ten dostępny jest już na stronach ZDKiUM, a nowe linie na trasy wyjadą już od noworocznego poniedziałku.

REKLAMA

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Jatek pisze:

  Nic dziwnego
  Ile razy z pociagu wysiadali juz ludzie a kierowca odjezdzal jak by go zbawila ta minuta zeby poczekal. Zenada

 • Jarek pisze:

  Dokładnie tak było

 • Heniutek pisze:

  A ile razy pociąg ma tam spóźnienia. Autobus odjeżdża a pociąg za 10 minut albo i lepiej.

 • gohciu pisze:

  Niech przynajmniej ZDIKUM dołoży starań, by kursy autobusów pokrywały się /teoretycznie/, z rozkładem jazdy pociągów. „Trafić” na pociąg… Znając życie to szlag będzie trafiał podróżujących, naiwnie wierzących w komunikację.

 • Basia Basia pisze:

  Ludzie do pracy lub z pracy jadą,a nie na wycieczki

 • Aaaa pisze:

  Powinno byc tak zeby autobus czekał na pociag i zeby autobus byl wcześniej od pociagu tak trudno jest sprawdzic rozklad jazdy pkp i zrobic rozklad mpk,,, dawniej nie bylo komputerów i rozklady się pokrywały,,,, paranoja i jeszcze mowia zeby wlasnie trafic na pociag

 • Martens 61 pisze:

  A to co odstawił kierowca 29 ,12 o 16,15 to chamstwo mało powiedziane wyzywając pasażerów od najgorszych

 • BabaJaga01 pisze:

  Skoro nie będzie się pokrywać z pociągami to po co w ogóle ta linia jest? Dajcie spokój.

 • Anonim pisze:

  Wszyscy mają prawo do takich ocen. Uważam, że ZDiK po to zatrudnia ludzi-
  specjalistów ażeby zaczęli działać z myślą o mieszkańcach W końcu mają pensję z naszych podatków.

 • Anonim pisze:

  Nieprawda że pojedyńcze osoby jeżdżą tym autobusem ludzie do pracy i młodzież do szkół we Wrocławiu i innych miejscowości rano jest pełny ludzi i popołudniu też Ci co wracają z Wroclawia np.

 • Anonim pisze:

  Pociągi są opóźnione zwłaszcza te przyjeżdżające i autobus odjeżdża bo taki ma rozklad czasami czekał . Będzie bieda bez tego autobusu dostosowanego do pociągów zwłaszcza te które jadą wcześnie rano.
  Mój syn jeździ codziennie do szkoły do Wrocławia i dojeżdżał nim na stację Szczawienko

 • She pisze:

  Tania siła robocza ucieka ze strefy wałbrzyskiej do pracy we Wrocławiu i trzeba z tym skończyć ;-) Gdyby któryś ze „specjalistów” ZDKiUM potrzebował wsparcia w logistyce i zadaniach typu „autobus jedzie z punktu A do pktu B…”, to chętnie wesprę, bo tam jakiś problem jest na poziomie szkoły podstawowej….

 • Zobacz także