Kominek nie musi być nudny

5 października 2020 19:31. Kominek nie musi być nudny. fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Kominek kojarzy się z eleganckim wystrojem wnętrza, znanym już od wielu wieków. Rozwój technologii nie tylko spopularyzował to urządzenie, ale również dał producentom możliwość udoskonalania produktu.

W taki sposób otrzymaliśmy kominki z płaszczem wodnym (np. Defro Home) oraz z systemem dystrybucji gorącego powietrza. Kominki stały się wydajnym urządzeniem grzewczym. Pierwsza z tych opcji to system zintegrowany z instalacją centralnego ogrzewania budynku. Energia cieplna kominka jest odbierana poprzez ogrzewanie podłogowe lub grzejniki. Ponadto, istnieje możliwość przygotowania ciepłej wody użytkowej. System dystrybucji gorącego powietrza to nic innego jak system kanałów doprowadzających ogrzane powietrze do poszczególnych pomieszczeń. Czytając taki opis kominka, można odnieść wrażenie, że kominek jest po prostu wydajnym urządzeniem, które zaspokaja coraz szerszy zakres potrzeb. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne kominki charakteryzują się urozmaiconym stylem i wieloma wariantami. Dzięki temu, każdy znajdzie coś dla siebie. Warto dodać, że dzięki certyfikatowi Ecodesign, kominki są ekologiczne, co idealnie wpisuje się w obecne trendy i zwiększa ich atrakcyjność. Odejście od kominków otwartych, to krok w przód i zwiększenie możliwości projektowych. Kominek nie musi być nudny, co udowadniają poniższe przykłady.

Innowacyjne wkłady kominkowe

Najpopularniejszym rozwiązaniem są obecnie wkłady kominkowe. Zyskały one zaufanie wielu tysięcy Polaków. Wynika to z ich wysokiej sprawności i niekonwencjonalnej budowie. Ostatnim krzykiem mody są kominki narożne i trzyszybowe. Dzięki swojej konstrukcji, gwarantują niepowtarzalny efekt. Duża ilość przeszkleń umożliwia obserwowanie płomieni w szerszej perspektywie. Ponadto, oprócz swojej innowacyjnej budowy, kominki trzyszybowe oraz narożne spełniają wytyczne ekoprojektu (zarówno pod względem emisji jak i sezonowej efektywności energetycznej) oraz są w stanie efektywnie ogrzać budynek za pomocą płaszcza wodnego lub systemu dystrybucji gorącego powietrza.

REKLAMA

Kominki wolnostojące

Wiele osób może pomyśleć, że piecyki typu koza to technologia przeszłości. Patrząc na urządzenia popularne w ubiegłym wieku można się z tym zgodzić. Jednak nowoczesne piecyki wolnostojące na szczęście w niczym nie przypominają już tamtych urządzeń. Obecnie są to kominki o wyjątkowym i uniwersalnym designie. Pasują zarówno do wnętrz modernistycznych jak i klasycznych. Ich możliwości grzewcze są porównywalne do wkładów kominkowych. Kominki wolnostojące posiadają jednak jedną, bardzo ważną cechę. Jest to mobilność. Do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania tego typu urządzeń, niezbędny jest jedynie drożny przewód kominowy. Nie ma potrzeby zabudowy, tak jak to ma miejsce w przypadku wkładów kominkowych. Tę cechę doceniają szczególnie ci, którzy często się przeprowadzają. W takiej sytuacji, kominek wolnostojący można zabrać ze sobą.

Oprócz wystroju wnętrza i możliwości grzewczych, kominki mają jeszcze jedną cechę, która sprawia, że są wyjątkowymi urządzeniami. Wkład kominkowy (sprawdź ofertę wkładów Defrohome na https://www.defrohome.pl/) lub piecyk wolnostojący, potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat w długie zimowe wieczory. Jest to ostatni argument, potwierdzający to, że eksploatacja kominka nie jest nudna a samo urządzenie to technologia na miarę XXI wieku.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 5 października 2020 19:31
`