Dodano: 21 listopada 2022 07:04

Komendant wałbrzyskiej policji przebiegł maraton w Grecji. Wiemy, który był na mecie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komendant wałbrzyskiej policji przebiegł ,,Athens Marathon. The Autentic”  w Grecji. To jedna z największych imprez biegowych na świecie. Na dystansie ponad 42 kilometrów wystartowało 12 tysięcy zawodników i zawodniczek z całego świata.Wśród nich znalazło się dwóch wałbrzyskich policjantów. Jednym z nich był komendant.

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski do mety dotarł w czasie 3:41:44 co pozwoliło mu na zajęcie 1668 pozycji w klasyfikacji generalnej oraz 320 w kategorii wiekowej. Drugi z wałbrzyskich funkcjonariuszy – asp. szt. Mariusz Leś – będący na co dzień również trenerem w Głuszyckim Klubie Karate Kyokushinkai, niestety po około 30 km doznał kontuzji. Nie poddał się jednak i pomimo silnego bólu ukończył bieg, przekraczając metę po 5 godzinach -informuje Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

W najpopularniejszym maratonie na świecie najszybszy był Grek Charalampos Pitsolis. Przebiegł on dystans ponad 42 kilometrów w czasie 2:23:44.

REKLAMA

Komendant wałbrzyskiej policji przebiegł maraton w Grecji. Wiemy, który był na mecie fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Komendant wałbrzyskiej policji przebiegł maraton w Grecji. Wiemy, który był na mecie fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Podatnik pisze:

    Szkody że nigdy nie przebiegł się po Wałbrzyskich ulicach wtedy by NIE zobaczył dzielnicowych patrolujących pieszo ulic. 5 lat najmniej nie widziałem dzielnicowego policjanta a 4 lata dzielnicowego Strażnika. Szkoda bo zadań do zrobienia wiele, ale co z oczu to z serca. Przez ten czas kilka razy przemknęły pojazdy policji i Straży Miejskiej, na szczęście zdążyłem uskoczyć.

  • wal pisze:

    Gratulacje P.KOmendancie. Szkoda tylko,że nie za sukcesy zawodowe a jedynie za rekreacje u wypoczynek

  • Zobacz także