Komendant Januszkiewicz jednak odchodzi

28 marca 2018 13:33. mł. insp. Maciej Januszkiewicz. fot. archiwalna, luty 2017. Źródło: KMP w Wałbrzychu

Tematy: 


Potwierdziły się nasze informacje sprzed miesiąca o tym, że Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciej Januszkiewicz obejmie stanowisko Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu. Informację o tym otrzymaliśmy już na początku marca, jednak wówczas nie uzyskaliśmy oficjalnego potwierdzenia od policji. Dziś oficjalna informacja o objęciu nowego stanowiska pojawiła się na stronie www wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji.

Dziś (28.03.2018 r) w Komendzie Miejskiej Policji odchodzący komendant oficjalnie podziękuje policjantom i prezydentowi Wałbrzycha za współpracę. Kto go zastąpi? Według naszych nieoficjalnych informacji najczęściej mówi się o oficerach ze Strzelina i z Chojnowa. Tymczasem wałbrzyska policja pozbawiona zostaje naczelnego dowództwa – dziś kończy urzędowanie komendant, 20 lutego 2018 roku na emeryturę odszedł 1-szy zastępca komendanta miejskiego, młodszy inspektor Zbigniew Oryl, a tydzień później w stan spoczynku przeszło kolejnych kilku innych doświadczonych funkcjonariuszy.

Do czasu oficjalnego powołania nowego szefa wałbrzyskiej policji pełniącym obowiązki komendanta pełnił będzie nadkomisarz Rafał Siczek.

REKLAMA

Komendant Januszkiewicz przez rok służby w Wałbrzychu postawił sobie za zadanie przywrócenie dobrego wizerunku policji, nadszarpniętego aferami związanymi z oskarżeniami o pobicia i doprowadzenia do śmierci zatrzymanych. Miesiąc po objęciu przez niego urządu wybuchła kolejna afera związana z oskarżeniami policjantów o wywiezienie i spowodowanie śmierci z wychłodzenia bezdomnego.

Według naszych informacji komendant Januszkiewicz odbierany był raczej pozytywnie przez podległych mu wałbrzyskich policjantów. Ceniony był za merytoryczność i fachowość.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 marca 2018 13:33
`