Nieoficjalnie: Komendant Miejski Policji zostanie przeniesiony z Wałbrzycha do Wrocławia

2 marca 2018 05:00. mł. insp. Maciej Januszkiewicz. fot. archiwalna, luty 2017. Źródło: KMP w Wałbrzychu

Tematy: 


Rewolucja w Komendzie Miejskiej policji w Wałbrzychu. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, po 12 miesiącach pełnienia swoich obowiązków komendant miejski policji, mł. insp. Maciej Januszkiewicz zostanie odwołany ze swojego stanowiska i na rozkaz Komendanta Wojewódzkiego Policji gdzie przejąć ma obowiązki komendanta miejskiego policji we Wrocławiu. Zastąpić ma na tym stanowisku Zbigniewa Raczaka, odwołanego w styczniu 2018 roku przez ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych Mariusza Błaszczaka po tym, jak został zatrzymany w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

Chociaż rzecznik wałbrzyskiej policji nie potwierdził tej informacji, odejście z wałbrzyskiej policji przebywającego obecnie na urlopie Januszkiewicza będzie kolejnym, w ciągu kilku ostatnich tygodni, ruchem kadrowym w dowództwie Komendy Miejskiej w Wałbrzychu. Przypomnijmy, że 20 lutego 2018 roku na emeryturę odszedł 1-szy zastępca komendanta miejskiego, młodszy inspektor Zbigniew Oryl. Tydzień później w stan spoczynku przeszło kolejnych kilku innych doświadczonych funkcjonariuszy.

W Wałbrzychu inspektor Januszkiewicz pełnił swoje obowiązki przez rok, od 23 lutego 2017 roku. Zastąpił na tym stanowisku inspektora Andrzeja Baszturę, który odszedł na emeryturę.

REKLAMA

W chwili publikowania tego tekstu (02.03.2018, godz. 05.00) nie wiemy jeszcze kto zajmie stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 marca 2018 05:00
`