Kolejny krok ku budowie obwodnicy Wałbrzycha. Ruszają prace związane z przygotowaniem terenu

4 stycznia 2019 09:03. Teren pomiędzy ulicami Żeromskiego, Reja i Starachowicką w Wałbrzychu, przeznaczony pod pubowę zachodniej obwodnicy miasta. 04.01.2019 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Spółka Akcyjna Geo-Industrial z Sosnowca zajmie się przygotowaniem terenu pod budowę obwodnicy w okolicach przyszłego węzła „Żeromskiego”. Chodzi o tereny pomiędzy ulicami świętej Kingi, Żeromskiego, Starachowicką, Ludową i Reja. Prace mają ruszyć w najbliższych dniach. Teren, na którym mają być prowadzone roboty został przekazany firmie już dwa dni temu. Spółka ma dwadzieścia tygodni na wykonanie prac.

Prace związane z tak zwanym „uzdatnieniem podłoża” dla projektu „Budowa obwodnicy miasta Wałbrzych w ciągu drogi krajowej numer 35 od km 2+350 do km 8+250” podzielone zostały na dwa etapy.

W pierwszym firma wykona szesnaście odwiertów kontrolnych o głębokości od 36 do 57 metrów. W drugim etapie wykona dwoma różnymi metodami badania geofizycznie w okolicach dwóch szybów znajdujących się na tym terenie.

REKLAMA

To rejon, w którym jest bardzo rozległa infrastruktura kopalniana, pochodząca nawet z XIX wieku – przyznaje Krzysztof Szewczyk, dyrektor Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu. Prace mają pokazać czy pod ziemią nie znajdują się szyby – puste przestrzenie, których nie uwzględniono na znanych planach. Taki korytarze mogą utrudnić w przyszłości samą budowę drogi.

Ten etap prac pochłonie ponad 4,5 miliona złotych. Przypomnijmy, budowana obwodnica ma mieć około sześciu kilometrów, w tym ponad jeden kilometr pozamiejski. W jej ciągu mają powstać trzy wiadukty i dwa duże węzły – Żeromskiego i Reja. Trasa ma mieć dwie jezdnie. Szacunkowy koszt inwestycji wyniesie około 350 mln złotych.

Teren pomiędzy ulicami Żeromskiego, Reja i Starachowicką w Wałbrzychu, przeznaczony pod pubowę zachodniej obwodnicy miasta. 04.01.2019 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 stycznia 2019 09:03
`