Obwodnica Wałbrzycha. Oferta Budimexu najkorzystniejsza?

2 stycznia 2019 14:10. Ciężki sprzęt na budowie drogi szybkiego ruchu. Maszyny Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Oferta Budimeksu S.A. najwyżej oceniona w postępowaniu przetargowym na budowę obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej numer 35 – poinformował zarząd firmy, powołując się na informacje od gminy, Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nie oznacza to jednak, że oferta spółki zostanie wybrana. Postępowanie wciąż trwa. Prace mają być wykonane w ciągu dwudziestu miesięcy.

W komunikacie prasowym Budimex pisze:

Zarząd Budimeksu S.A. zawiadamia, że Gmina Wałbrzych – Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu poinformowała Spółkę o tym, że jej oferta została oceniona najwyżej w postępowaniu przetargowym na „Budowę obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35”. Powyższe nie oznacza wyboru oferty Budimeksu S.A. jako najkorzystniejszej, gdyż postępowanie dotyczące oceny ofert nie zostało ostatecznie zakończone.

REKLAMA

Rzecznik Wałbrzyskiego magistratu Edward Szewczak informuje, że w sprawie przetargu nic jeszcze nie jest pewne.

– Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła najtańszą ofertę konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. z Warszawy z Aldesa Construcciones Polska S.A. z Madrytu – opiewającą na niemal 272 miliony zł. – informuje Edward Szewczak – Konsorcjum ma możliwość odwołania się od decyzji KIO. Do czasu rozwiązania tego tematu ZDiKUM wstrzymuje się od jakichkolwiek działań.

W konkursie na budowę obwodnicy Wałbrzycha wpłynęło w sumie 7 ofert. Wszystkie mieściły się w zakładanym budżecie. Najtańszą ofertę, na sumę 272 mln zł. złożyło Konsorcjum Aldesa. Kolejne pod względem ceny były: Budomex (307 mln zł) oraz konsorcjum Strabag (311 mln zł).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 stycznia 2019 14:10
`