Obwodnica Wałbrzycha. Oferta Budimexu najkorzystniejsza?

2 stycznia 2019 14:10. Ciężki sprzęt na budowie drogi szybkiego ruchu. Maszyny Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Oferta Budimeksu S.A. najwyżej oceniona w postępowaniu przetargowym na budowę obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej numer 35 – poinformował zarząd firmy, powołując się na informacje od gminy, Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nie oznacza to jednak, że oferta spółki zostanie wybrana. Postępowanie wciąż trwa. Prace mają być wykonane w ciągu dwudziestu miesięcy.

W komunikacie prasowym Budimex pisze:

Zarząd Budimeksu S.A. zawiadamia, że Gmina Wałbrzych – Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu poinformowała Spółkę o tym, że jej oferta została oceniona najwyżej w postępowaniu przetargowym na „Budowę obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35”. Powyższe nie oznacza wyboru oferty Budimeksu S.A. jako najkorzystniejszej, gdyż postępowanie dotyczące oceny ofert nie zostało ostatecznie zakończone.

Rzecznik Wałbrzyskiego magistratu Edward Szewczak informuje, że w sprawie przetargu nic jeszcze nie jest pewne.

– Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła najtańszą ofertę konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. z Warszawy z Aldesa Construcciones Polska S.A. z Madrytu – opiewającą na niemal 272 miliony zł. – informuje Edward Szewczak – Konsorcjum ma możliwość odwołania się od decyzji KIO. Do czasu rozwiązania tego tematu ZDiKUM wstrzymuje się od jakichkolwiek działań.

W konkursie na budowę obwodnicy Wałbrzycha wpłynęło w sumie 7 ofert. Wszystkie mieściły się w zakładanym budżecie. Najtańszą ofertę, na sumę 272 mln zł. złożyło Konsorcjum Aldesa. Kolejne pod względem ceny były: Budomex (307 mln zł) oraz konsorcjum Strabag (311 mln zł).

Dodano: 2 stycznia 2019 14:10
`