Kolejne nagranie z wilkami z okolic Wałbrzycha. Leśnicy przyznają także, że za atakiem w Łącznej może stać ten drapieżnik

24 października 2019 10:11. fot. użyczone / Nadleśnictwo Wałbrzych

Tematy: 


Na portalu społecznościowym Nadleśnictwo Wałbrzych opublikowało kolejny film z fotopułapki, który zarejestrował watahę wilków na terenie nadleśnictwa. Jednocześnie leśnicy przyznają, że ataku pod Mieroszowem, w którym zagryzionych zostało pięć sztuk danieli i trzy jelenie barasinga mogły dokonać wilki. Być może to ta sama wataha.

To mogły być wilki. Co może na to wskazywać? Wilk to dzikie zwierzę, zatem chce upolować zwierzynę jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem. Jak to zrobić? Najłatwiej złapać ją za gardło i udusić. Charakterystyczny dla wilka jest sposób zjadania zwierzęcia. Zaczyna od rozprucia brzucha i wyciągnięcia narządów wewnętrznych. Charakterystyczne są także ogryzione żebra. Do tego oczywiście ślady – mówi Mateusz Majchrzyk z Nadleśnictwa Wałbrzych.

Dla porównania, dzikie psy, których ataki na zwierzynę też się zdarzają, to dziki pies atakując zwierzę łapie je za łapy i nogi, i zaczyna rozrywać swoją ofiarę.

REKLAMA

Dlaczego w Łącznej część zwierząt nie została zjedzona?

Jak przyznają leśnicy to dzikie drapieżniki, które instynktownie wyczuwają, że dane zwierzę jest słabe, zatem starają się upolować jak najwięcej. Tym bardziej, że na terenie zagrody ofiara nie ma gdzie uciec. Wilk instynktownie zabija tyle ile może, by mieć zapas jedzenia. Nie spodziewa się, że za chwilę przyjdzie właściciel hodowli, który go spłoszy.

Za atakiem może stać ta sama wataha, która została zarejestrowana pod koniec września. Leśnicy podkreślają, że wciąż nie wiemy ile wilków, ile watah tych drapieżników występuje w naszym regionie. Warto jednak pamiętać o tym, ze to drapieżniki, które potrafią dziennie pokonać nawet kilkadziesiąt kilometrów w czasie polowania.

Mateusz Majchrzyk przypomina jednak, że wilki nie są zagrożeniem dla człowieka. Mogą atakować zwierzęta domowe, człowieka wyczuwają jednak z daleka i unikają ludzi. W każdym przypadku kontaktu z dzikim zwierzęciem, niezależnie od tego czy jest to wilk czy dzik warto jednak zachować ostrożność.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 października 2019 10:11
`