Dodano: 19 maja 2021 20:55

Koleje dolnośląskie wstrzymują start sezonowych połączeń z Czechami. Znamy nowy termin

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sezonowe połączenia Kolei Dolnośląskich miały wyjechać na tory w najbliższy piątek. Tak się jednak nie stanie. – Ze względu na sytuację epidemiczną w Czechach i obowiązujące obostrzenia, Koleje Dolnośląskie zdecydowały o przedłużeniu wstrzymania startu sezonowych połączeń kolejowych – informuje przewoźnik. Kiedy wrócą składy?

Początkowo, cieszące się ogromną popularnością połączenia sezonowe do Czech miały wrócić na tory 24 kwietnia. Ze względu na obostrzenia i trudną sytuację po obu stronach granicy termin ten zmieniono na 21 maja. Także w najbliższy piątek składy nie wyjadą jednak na tory.

Stale monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej i mamy nadzieję, że pociągi do Czech będą mogły wrócić na trasy z początkiem czerwca. To popularne kierunki, które pasażerowie chętnie wybierają. Jednak w tej chwili atrakcje turystyczne, czyli cel podróży naszych pasażerów, pozostają do odwołania zamknięte – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

REKLAMA

Koleje Dolnośląskie w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim  Województwa Dolnośląskiego, który jest organizatorem przewozów w regionie wyznaczyły kolejny termin uruchomienia turystycznych kierunków na 3 czerwca.

Do tego czasu wstrzymana została sprzedaż i przedsprzedaż biletów do i od stacji Unisław Śląski, Mieroszów, Meziměstí, Teplice nad Metují, Teplice nad Metují město, Teplice nad Metují skály, Adršpach oraz do i od punktu granicznego Mieroszów Gr..

Pasażerowi, którzy już kupili bilety na planowane przejazdy, do których jednak nie dojdzie, mogą zwrócić bilety odzyskując całą kwotę.

Trasa kolejowa do Adrsprachu fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Trasa kolejowa do Adrsprachu fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Trasa kolejowa do Adrsprachu fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także