„Kocham Wałbrzych”. Projekt miejskiej karty przyjęty. Lista bonifikat dopiero za kilka miesięcy?

28 listopada 2023 11:54. Wałbrzych, Śródmieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

To ma być forma premiowania osób, które rozliczają podatki w Wałbrzychu – przyznał w czasie sesji prezydent Wałbrzycha. Roman Szełemej, podkreślił także, że choć wpływy z tych podatków do samorządów są od kilku lat zmniejszane, to wciąż ważna część dochodów gminy.

Roman Szełemej przyznał, że w wielu miastach takie inicjatywy pojawiły się już wcześniej. Miasto w ostatnich latach miało analizować sposoby organizacji takiego rozwiązania. Teraz zdecydowało się by wprowadzić taki program również w Wałbrzychu.

Przyjęta dziś uchwała ma być ramą formalno-prawną do funkcjonowania karty. Przy jej przygotowaniu wzorowano się na funkcjonujących już programach we Wrocławiu czy Kołobrzegu.

REKLAMA

Dopiero po przyjęciu uchwały miasto rozpocznie rozmowy z instytucjami, którymi zarządza w sprawie zniżek – przyznał w czasie sesji prezydent Wałbrzycha. Do programu mają być zaproszeni także prywatni przedsiębiorcy.

Najprościej będzie zaproponować zniżki, albo darmowe wejście do naszych instytucji, oczywiście w formie, jakiej będzie to wynegocjowanej formie – mówił Roman Szełemej.

Przygotowanie szczegółowej oferty zniżek i promocja samej karty wśród przedsiębiorców ma potrwać około trzech miesięcy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 listopada 2023 11:54
`